Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aluszékonyság, vagy életkori...

Aluszékonyság, vagy életkori sajátosság?

Figyelt kérdés

Első gyerek, kissé tanácstalan vagyok. 6-7 hónapos kora körül átállt a napi két alvásra, de kizárólag délután. Így kora délután aludt kb. 2 órát, majd késő délután még egy-másfelet.


Viszont három napja (napokban tölti a 9 hónapot) napi három alvásra dúsította fel. Reggel, ébredés után egy órával még alszik másfél órát, és megmaradt a két délutáni is.


Tud ilyen módon változni az alvás, vagy esetleg lappangó betegséget jelez?

A viselkedésén nem vettem észre változást, csak gyakrabban álmos.


2015. febr. 10. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet az időjárás váltotta ki, vagy esetleg vashiány.nálunk sajnos az utobbi van..
2015. febr. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Enyém is 3x alszik mostanában, pedig már rég rendszeres a napi 2 + éjszaka. szerintem az időjárás nyomasztó. 11hós
2015. febr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy nem vashiány, nem hiszem, hogy örülne egy vérvételnek. Kap húst, naponta kétszer tápszert, elvileg ezekben kellene elegendő vasnak lennie.


Tény, hogy most én is olyan álmos vagyok két kávé után, hogy helyben el tudnék aludni.


8-kor kelt, már aludt másfél órát, most tettem le megint mert folyamatosan dörzsölte a szemét és ásítozott. És még csak 11 óra van...

2015. febr. 10. 11:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha vashiánytól tartasz amúgy, akkor adhatsz neki sűrűbben borsófőzeléket (liszttel, kenyérrel folsav miatt), tojássárgáját is gondolom már bevezettétek, hetente egyszer májat is. Ezekben elég sok a vas. Adj mellé inni egy napig áztatott csipkebogyót, amiben sok a Cvitamin, az segít hasznosulni. De ahogy írtam, (fiam is alszik már megint) nagyon nyomasztó a levegő is. Én is mindjárt elalszok.
2015. febr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!