Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ókori egyiptomi eredetű...

Milyen ókori egyiptomi eredetű neveket lehet Magyarországon adni egy gyereknek?

Figyelt kérdés
Kleopátrát elvileg lehet, de az nagyon elcsépelt. Ha fiú lesz és olyan morci ábrázata lesz, mint a nagyapjának, akkor Apófiszt szeretnénk :)

2015. febr. 10. 22:02
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Ramszesz- ókori egyiptomi név, anyakönyvezhető (MTA)
2015. febr. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
84%

Lehet, hogy azért akar a kérdező ilyen nevet adni, mert egyiptomi-arab származású a párja, akkor pedig érthető, azt hiszem.

Viszont ha igy van, akkor a párja származására való tekintettel simán bármilyen egyiptomi névvel is anyakönyvezhető, akkor is ha nincs benne a mi utónévkönyvünkben. (hogy mi a módja, kell-e kérvény rá, azt nem tudom)

2015. febr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
69%
Ha magyar családnévhez akarod adni, akkor nagyon idegen lesz a hangzása. Kovács Ramszesz néven szerintem senki nem venné komolyan például a gyereket, vagy elgondolkodnának azon, mennyire normálisak szegény szülei.
2015. febr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
52%

Ha egy kicsit is elolvasnátok és végig gondolnátok amit az 5-ös írt,akkor nem pontoznátok le,mert teljesen igaza van!

Nem néztek tv-t?Általában visszavezetik a gyerekkorra-bántalmazások-csúfolódások stb.minden gonosz és rossz cselekedetet.Vagy mit gondoltok azok a tömeggyilkosok,szatírok stb.így születtek?

2015. febr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
41%
Utolsó, te ezt sem gondolhatod komolyan...Vannak gyilkosok viselhető nevekkel is! Most nem akarok megnevezni senkit, de gondold át ezt még!
2015. febr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
86%

12-es vagyok. Akármilyen idegenül hangzanak ezek a nevek, ha az apa származása miatt szeretné, akkor érhető, és akkor az is valószínű, hogy az apa vezetékneve nem Szabó, vagy Tóth.

Ha nem igy van, akkor valóban borzasztó lehet a gyereknek egy ilyen névvel, főleg ha teljesen hétköznapi a vezetéknév.

(ha pedig csak az ókori kultúráért rajong az illető, vagy netán régész vagy valami:), akkor is fontolóra kéne venni, ne a gyerek szivjon emiatt)


Szóval, kedves kérdező, várjuk az okokat, miért szeretnél ilyen nevet a gyerekednek?

2015. febr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
87%
13-ashoz csatlakoznék. Gondolj bele, valaki meghallja ezt a nevet és kitör belőle a röhögés. És ez a toleranciától független.
2015. febr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
48%

15-ös!

Mert szerinted nem éri pl. a gyilkosokat semmi atrocitás (akár a neve miatt) hanem így születtek?

Ezt meg te sem gondolhatod komolyan?! :)

Ugye?

2015. febr. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
60%

Ha az apa vezetékneve,származása olyan,akkor bármit adhatsz neki. Én nem vagyok annyira a külföldi nevek ellen,de fiatal vagyok,tudok gyerekként gondolkodni.Ne csak azt nézd,nektek milyen név tetszik,hanem azt is,hogy a gyerek el fogja-e tudni fogadni azt a nevet.Gúnyolódás tárgyának tennétek ki ilyen névvel.Nem fog a világ jó irányban változni.Én majdnem 24 évesen is agygörcsöt kapok ha valaki azt a nevet adja a gyerekének,hogy : Brájen,Dzsesszika,Kendra stb.

Adjatok ilyen nevet,de szerintem másodiknak akkor,ha mindketten full magyarok vagytok.

Nem egy cifra névtől lesz ő különleges,és nem attól lesz tucat,ha pl Anna.Minden gyermek egyedi,nem tudsz 100 Anna nevű gyereket összekeverni,hiába Annák.Kislányom Lilien,külföldi név ez is,de ez megfelel magyarnak is,hisz Lili,Lilián,Liliána,Lilian.Ezek mind ugyanazok végülis.

Tudom mennyire bele tud pistulni az ember egy névbe,de tényleg gondolni kell a kicsire is,hogy ne nevessenek rajta,mert ahogy írja az egyik válaszadó,nagyon sokat számít a kisgyermekkor is már,nagyon nagy komplexusokat ültethetnek el bele azzal. Én is örök elégedetlen vagyok,mert mindig kövéreztek.Husi voltam gyerekként is,de nem túlsúlyos.Most is kövérnek látom magam, 171 centihez 68 kiló vagyok.Voltam nemrég 56 kiló is,akkor meg mondta párom hogy lófejem van,apuék meg hogy elől deszka hátul léc.

A név gúnyolódás is olyan,mint az ijesztgetés.Engem pókkal ijesztgettek,most 24 évesen is ha meglátok egyet,szaladok fel alá keresni valamit,amivel lecsapjam.És addig ütöm,amíg a falon el nem kenődik.Tudom nem ölünk állatokat,a pókon és a nála több lábuakon kivül semmivel nincsen gondom,de az az amitől éppen hogy nem kapok szívrohamot csak,annyira félek. És lányom pl a fekete szöszöktől fél,biztosan miattam ,mert akármennyire is nyugodt vagyok egy pók jelenlétében,azt keresem,hogy mivel csaphatom le kb fél perce belül,mert ha meglép,akkor tuti majd éjjel rámmászik.

2015. febr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
53%

Radamesz, Ramszesz, Ozirisz, Ámon, Dalida

Ennyi van, aminek valahogy köze van az egyiptomihoz

Én egyiket sem adnám a helyedben, ha a párod származása nem indokolja.

Valamikor volt itt egy Agamemnonos kérdés is, hát...

2015. febr. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!