Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babának milyen az...

10 hónapos babának milyen az étrendje egy nap nálatok? Akinek már nem szopizik a babája hányszor kap tápszert 1 nap?

Figyelt kérdés
2015. febr. 11. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Az enyém csak reggel és este kaptápszert, 240ml/evés.


Tízórai általában kefír+kifli, vagy joghurt+meggy+kifli, puffasztott rizs+joghurt+banán stb.

Ebédre azt kapja, amit főzök magunknak, tegnap pl. rakott tészta volt, ma kakukkfüves sütőben sült csicsóka és fokhagymás hús és cékla. (Neki minden kevesebb fűszerrel, kevesebb sóval)

Uzsonna pedig általában valami gyümölcsös, vagy tojáskrém, vagy májból krém, kiflivel (ha a tízórai nem kiflis volt), körözött stb. de tegnap pl. almakompót volt és hipp keksz csak. Ma szerintem bundáskenyér lesz tojássárgájából.

2015. febr. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 2x eszik tápszert. A tízórai gyümölcs gabonapéppel, vagy babakeksszel, az ebéd húsos főzelék vagy hús hellyett főtt tojássárgáját vagy csirkemájat kap néha. Evett már bolognait, paradicsomos húsgombócot is. Az uzsi tejpép vagy gyümölcsjoghurt. Este csipeget velünk, és kenyeret eszik. Lefekvés előtt kapja az esti tápszert.
2015. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Az én babámnak még csak most bújt ki az első foga, én még darabosat nem adtam neki.Hány foggal kezdtétek a darabosat adni?
2015. febr. 11. 21:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, mi viszonylag hamar elkezdtük. Nem is tudom, 7-8 hónap körül. Állandóan az én ételemből kért, aztán persze nem tudta lenyelni, de már kiöklendezte és kiköpte, nem nekem kellett kikaparni a szájából. Onnantól kezdtem el darabosabban adni. Olyanokat, amiket szét tud nyomkodni, de nem szárazak. Arra emlékszem, hogy a rizst nagyon sokáig kiköpte, a kiflit, répát, krumplit rég megnyammogta, de a rizs jött vissza. A borsó is, azt is csak úgy eszi meg, hogy híg főzelékben, köretben, magában nem nyeli le.

A kefírbe áztatott kenyér volt talán az elsők között és a negyedelt cseresznye, túróval, banánpürével. A túró is ilyen első darabos volt kikeverve joghurttal és gabonapéppel. Két alsó foga volt csak, amikor elkezdtük, most jön alul kettő és felül 3 egyszerre.

2015. febr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg az jutott még eszembe, hogy a joghurtos sajtos tészta is az első darabosok között volt. Durum penne és 1.2mm-esekre elkarikáztam és utána még átvagdostam a karikákat is, ahogy a kés érte. Azt kevertem reszelt sajttal és joghurttal. Nagyon szerette, úgyhogy nyelte, nem zavarta, hogy darabos.
2015. febr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!