Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt kora szülő anyuka?...

Van itt kora szülő anyuka? Miben más egy koraszülött baba ha már otthon van? Otthon miben nyilvánúl meg?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy a "fogadtatása" mikor haza vihető.

Készülődés kis ágy stb. már ugyan olyan mint az ídöben érkezöé.

Én ebben a cipőben vagyok.2kg körül kiadják a babámat,félek hogy milyen lessz vele.


2015. febr. 12. 19:55
 1/3 anonim ***** válasza:
A mi kislányunk a 30. hétre született. 3 hét az intenzíven 1 hét " hízlalda". 2 kg- os volt mikor hazajöttünk. Semmi extra készülődés nem volt, minden ami egy babának kell. Csak a 44es ruha is nagy volt. Inkább sűrűbben jártunk orvoshoz. Fejlődés neurológia kötelező iskolás koráig. Szemészetre jártunk hetente, majd egyre ritkábban. Már csak évente. Senki nem mondta, de magán szorgalomból masszázsra jártunk hetente 1 alkalommal, Tsnt tornára 3 hetente és otthon végeztük a gyakorlatokat 4- 5 alkalommal. Minden rendben van, már bölcsödés vidám kislány.
2015. febr. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én lányom a 33. hétre született. Majdnem 3 hétig volt kórházban, 2200g- al jöhetett haza.

A " fogadtatása" itthon: sokkal jobban óvtuk, védtük, mintha időre született volna. Aki érezte már a koraszülött osztály jellegzetes illatát, aki látta a saját gyerekét becsövezve, állt már az inkubátor előtt tehetetlenül, az megérti, hogy miért.

Mi tagadás, elkapattuk a kisasszonyt, aminek most isszuk a levét (3,5 éves, ovis)

Amúgy minden készen várta itthon, csak némi variálás kellett az ágyával, mert nem érezte jól magát ott. Áttettük az ágyát máshová, és minden jó volt.

Nekünk nem kellett fejlődésneurológiára, se utógondozóba menni, soha, senki nem mondta. Décényre nem jutottunk el.

Mozgásfejlődésben el volt maradva, kb. egy éves korára érte utol teljesen a társait, miközben 3 hónapos korában már nem volt koraszülött jellege. Csak lassabban, később csinált mindent. Beszédfejlődésben élen járt, egy évesen folyékonyan beszélt, egsz hosszú, értelmes mondatokban.

2015. febr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
33 hétre született a kisfiam. Gyakrabban mostunk kezet, a nagytesó nem taperolhatta pár hétig, illetve (bár ez lehet hogy már túlzás) nem adtam senki kezébe aki tömegközlekedéssel jött hozzánk és "elfelejtett" kezet mosni. Még ha jól is van a baba, ajánlom a Dévény tornát, csak vizsgáltasd meg, majd megmondják hogy rendben van-e, ártani biztos nem árt. Ismerek pár koraszülöttes anyukát, akik járnak Dévényre azoknak a babája mindent időben csinál (korrigált kora szerint), akik nem járnak ők sokat késnek a mozgásfejlődéssel, és ez szellemileg is befolyásolhatja a babát. Nem biztos hogy kell a torna, ezt egy vizsgálattal meg tudják mondani. A kisfiamon annyit veszek csak észre, hogy nem olyan ügyes mint a nagytesó ugyanennyi idősen, de remélhetőleg csak azért van mert minden gyerek más :) A 2-es hozzászólónak pedig csodaszámba menően ügyes a kislánya hogy 1 évesen (korrigált 10 hónaposan) mondatokat mondott, még a nagyobbik csemetémnek is csodájára jártak hogy másfél évesen szépen beszélt, szóval ez nem elvárás egy koraszülöttől, ne ijedj meg a későbbiekben.
2015. febr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!