Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött baba otthon?

Koraszülött baba otthon?

Figyelt kérdés

Kisfiam 32. héten 1990 gr-al született 06.02-án. Most koraszülött osztályon van. Vizsgálatk alapján "semmi baja" nincsen, csak híznia és erősödnie kell. Ha eléri a 2 kg-ot, hazaengedik (valamennyit visszafogyott). Segítsetek nekem, hogy mit kell itthon másképp csinálni, mint egy "érett" újszülöttnél. Olyan pici és törékeny, rettegek hogy itthon valami baja lesz. Van egy 6 éves nagylányom, ő időre született (39 hét).

A tejet fejem, visszük be neki. Tejfokozásra is szeretnék tippeket kérni. Már iszom a Laktoherbet, de egyszerre csak kb 40 ml-t tudok lefejni.

Köszönöm.


2011. jún. 8. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Én csak a tej-kérdéshez tudok hozzászólni.

Laktoherben kívül fejéssel tudzs a legjobban szaporítani, 2-3 óránként ürítsd ki mindkét melledet teljesen (amíg nincs itthon a kicsi, éjjel is). Lehet hogy a 2 kilójával nem is lesz annyi ereje szopizni, de ha sok tej van, nagyobb kedvvel fog majd neki. illetve a More Milk kapszulát ajánlom, nekem nagyon bejött, bár nem olcsó, de elég kúraszerűen szedni.

Illetve még a homeopátiás Agnus castus bogyók, Ch5-ös higítás, 3 napig napi 1*5 golyócska (More Milkkel mehet felváltva).

2011. jún. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igazából túl sok különbség nincs köztük, csak ők nehezebben tartják a hőjüket, ezért mindig rendesen fel kell öltöztetni őket, na persze nem kell bundazsák, de eggyel több ruci legyen rajtuk, mint mondjuk egy 3-4 kg-os babán. Nyilván egy csomó vitamint fog kapni, ezeket meg kell tanulni beadni neki szájon át, figyelni kell az etetésre. Ha nem tud szopizni, mert nem elég erős még hozzá, akkor cumisüvegből kell etetni. Egy ekkorka baba úgy 40-50 ml-ket eszik. Majd egyszer csak úgy belendül, hogy hamar behozza a lemaradást. Még az jutott eszembe, hogy kéne légzésfigyelő (apnoe párna)az ágyikójába, ilyen piciknél ez fontos lehet. Azért szerencsére nincsenek porcelánból, nyugodtan és határozottan kell megfogni őket, mert így biztonságban érzik magukat. És, ami legfontosabb: NE stresszelj, mert megérzi és nyugtalan lesz, és elmegy a tejcsid. Csak lazán és magabiztosan, tuti anyukája leszel neki is!
2011. jún. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyjából ugyan úgy kell vele bánni, mintha időre született volna. Ezért is van a kórházban, hogy erősödjön. Tejkérdésben: én is ittam Laktoherb teát, de nekem az sokára hatott. Viszont a Humana-nak is van szoptatós teája, az nagyon jól működött. Este megittam egy csészével és éjjelre már mindig elöntött a tej.
2011. jún. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az előzőeket kiegészítve talán még annyi, hogy egy ilyen pici babának nagyon jót tesz, ha becsavarod egy vékony takaróba vagy textilpelenkába, esetleg pólyába rakod, bár az utóbbi ilyen hőségbe lehet hogy túl meleg lenne. Ez azért jó, mert ők még annyira picik, elvesznek a nagy ágyban, és így biztonságban érzik magukat, megnyugszanak, nyugodtabban fognak aludni, és nem kapálóznak, ezáltal nem ébresztik fel magukat. Az én babámat is becsavarták a koraszülött osztályon, majd otthon a védőnő megmutatta hogyan csináljam, és tényleg nagyon sokat segített neki a nyugodt alvásban. Én pólyát is használtam elég sokáig, 3 hónapos koráig, nagyon szerette, ezért váltunk meg tőle ilyen későn. Persze nem szorosan kötöttem, csak nagyon lazán.

És még annyi, hogy ne hagyd hogy az elején végig aludja az éjszakát, náluk nagyon fontos hogy hamar összeszedjék magukat, ezért kell az elején sűrűn egyenek még éjszaka is. Minket az orvos ezzel a megkötéssel engedett ki a kórházból, de kelt is magától éjszaka, nem kellett kelteni. Majd 3 hónaposan átaludta magától az éjszakát, de addigra már összeszedte magát.

2011. jún. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, minden rendben lesz, a légzésfigyelő valóban fontos lenne. Az én kislányom nem volt koraszülött, de sárgaság és alacsony súlya miatt pár napig NIC-ban volt, sok koraszülött babával és hallottam ott a nővérektől, orvosoktól jó tanácsokat, ezt (légzésfigyelő) mindenki javasolta. Egyébként furcsállom, hogy miért nem maradhattál vele a kórházban?!?
2011. jún. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam a 31. hétre született 1700 grammal - most 7 hónaposan 75 centi és 9,5 kiló. Mindezt csak azért írom le elöljáróban, hogy nyugi, irtó hamar összekapja magát a babád.


Amit nekem tanácsoltak, hogy az öltöztetésre figyeljek. Eleinte kissapka mindenképp kell, mert a kutacsukon keresztül könnyen kihűlhetnek. Kiskesztyű sem rossz, ha elviseli magán.


Bugyolálás nem rossz, bár nekünk nem jött be.


Etetés: hidd el, ő sokkal többet ki tud szívni. Nekem tejfokozásra homeopátiás golyó (urtica urens) és tea (váltogatva: Laktoherb-Hipp-Alnatura) jött be. Szerezz be egy mérleget, eleinte ugyanis nem árt kontrollálni a mennyiségeket. Az én babám a kórházban töltött öt hét során nem szopizott, otthon viszont kitartóan próbálkoztunk (volt, hogy 12-14 alkalommal tettem mellre) és fél éves koráig szopott.


Fürdetés: azt javasolták, hogy elég kétnaponta. Egyébként pedig - lehetőleg Neogranormon törlőkendővel - törölgesd át.


Aztán csak ügyesen, és mihelyt kiléptek a kórház kapuján, próbáld elfeledni, hogy korábban jött. :)

2011. jún. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat. Ma kicsit lusti volt, nem nagyon akart cumisüvegből enni csak 15-17 gr-ot, a többit (30-at kell ennie) szondán adták neki. Légzésfigyelőt vettünk neki, azt hiszem, ez kora babánál alap. :)

Köszi mégegyszer.

2011. jún. 8. 16:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is nagyon hasonló volt a helyzet.Én is 32.-ik hétre szültem 1660 gr-mal..Nekünk is meg kellett várni h elérje a 2 kg-ot.Először én is meg voltam iyedve hogy mennyire pici,és törékeny,mit fogok csinálni vele egyedül itthon..de aztán semmi gond nem volt minden rendbe zajlott.Légzésfigyelő az nagyon fontos!Amíg nem volt addig egyfolytában fenn volta éjjel a kiságy mellett álltam.de nagyon gyorsan össze kapta magát a nagyfiú már 5 hónapos és 7 kg:) Annyi,hogy még néha vissza kell járnunk fejlődésneurológiára de semmi komoly szerencsére!
2011. jún. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!