Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan telt az első nap a...

Hogyan telt az első nap a babával otthon?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok milyen az amikor végre hazaérkezik...!

Egyfolytában őt néztétek vagy ment minden a maga útján?!

Nagyon bénáztatok első babás anyukák?!

Szóval hogyan teltek gyakorlatilag az első órák és mivel?

32 hetes kismama


2010. febr. 11. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy hogy aludt és mi néztük. Persze nem egyfolytában. És a párom ekkor vehette fel őt először igazán. Ezt élvezte, hogy a kezében alszik. Aztán elfáradt. A kórházban mindent megtanítottak, úgyhogy megmutattam neki a tanultakat.
2010. febr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
És persze csodáltuk. Minden édes kicsi porcikáját. Imádni lehet őket. :)
2010. febr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
én elzavartam mindekit, nekem ne lepzseljen itt az egész rokonság, elvégre nem béna vagy csak egy ujdonsült anyuka,volt rá 9 hónapod, hoyg felkészülj mi vár rág ha hazaviszed, ugyhogy nem hinném, hogy nagyon van mit ezen beszélni. Ha nem érzed magadban, ha most becsukod a szemed, hogy mit hogyan fogsz csinálni, akkor gyorsan hozd be a lemaradást, mert annál nincs szörnyűbb mint mikor hetekig a szülők anyósok lepzselnek és nem te csinálod a dlgokat.
2010. febr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

én is mindenkit elküldtem. hazahoztuk, és csak bőgött. pedig úgy adták ki a kórházból, hogy nagyon jó gyerek, ne rontsák el. pánikoltam, ahogy kellett, első gyerek. azonnal hívtam a húgomat, ő már több gyereket látott közelről, mint én. végső elkeseredettségemben beleraktam a cipzáros takaróba. abban a szent pillanatban elhallgatott. mire tesóm odaért, a gyerek aludt. és másnap is, és harmadnap is, napi 19 órákat. tesóm csak röhögött, hogy egy alvó gyerek miatt rángattam el feleslegesen. :) hat hetesen átaludta az éjszakát, este 10től reggel 9ig. azóta is egy tündér gyerek, 10,5 hónapos, egyben 14 órákat alszik. a takarójától véglegesen fél évesen vált meg, akkor nőtte ki. :))

szóval azt tanácsolom, pánikolás helyett először gondold át, mire lehet szüksége, miért sírhat. túl sok baja nem lehet :) vagy éhes, vagy álmos, vagy fázik, vagy anyát akarja, vagy tele a pelus. gyakorlatilag ennyi. :D belejössz hamar. nem tudom, a suttogó titkai megvan-e neked, ha nincs, szívesen átküldöm. mindent az alapján csináltam, és ment is, mint a karikacsapás :)

noj

2010. febr. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nálunk nem lesz rokonság sem ismerős sem barát egy darabig.

Egy cseppet sem félek attól h nem tudom majd ellátni,persze béna leszek eleinte de belejövök,több millió anyuka belejött eddig én sem leszek kivétel!!


Csupán az érdekelt milyen az első nap:-)

Apa,anya bámulja a babát,még enni sem jut eszükbe...hasonlók:-))

2010. febr. 11. 14:37
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekünk koraszülött volt, ezért 2 hétig a korházban volt mikor végre hazaengedték. Gondolhatod milyen boldogok voltunk mire végre otthon volt, és nekem se kellett varrott sebbel rohangálnom. Ezalatt a 2 hét alatt mindent megtanultam (pelenkázás, szoptatás, fürdetés), igy mire otthon volt a babám mindent olyan rutinosan csináltam mintha már többgyerekes anyuka lennék. Csak evett és aludt, igy jutott időm egy csomó mindenre az első hónapban. Érdekes most visszagondolva én úgy érzem sokkal könnyebb volt az első hónap, lehet hogy azért is mert ilyen könnyen belejöttem, de most 7 hónapos és már sokkal nehezebb, mert már az van amit ő akar, egy percre se engedi hogy egyedül hagyjam. Mosmár alig van időm a házimunkára csak akkor ha néha alszik.
2010. febr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én szülés elött mindent elrendeztem a szobájában,és amikor hazavittük beraktam a kiságyba és a férjemmel csak álltunk fölötte és folytak a könnyeink...

Utána áthúztuk a kiságyat egyből a szobánkba és minden ment a maga rendjén...

2010. febr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Párommal megbeszéltük, hogy az első pár napban csak 3-an leszünk otthon, még a védőnőt és a doktornőt is csak másnapra, harmadnapra hívtuk. 12-kor már mentünk is haza a kórházból nagy izgalommal, akkor még végig aludt a bébi. Itthon kicsomagoltuk, csodáltuk a csöpp kezeit,lábait, mikor aludt nézegettük. Mikor felébredt a szopizást próbálgattuk itthon, hogy a legjobb, aztán meg párommal vettük ki egymás kezéből szegénykét, hogy most én fogom, te már fogtad sokat... :o) Az első fürdetés tragédia volt, azt sem tudtuk, hogy fogjuk szegényt, mert persze ordított és feszítette magát, mi meg féltünk, hogy kicsúszik. Párom fogta felül, én a fenekét, a másik kezemmel meg fürdettem, ahol láttam a sok kéztől... Így visszagondolva vicces volt, de nem a babónak..

Aztán a fürcsi az egyre jobb lett, 10 nap múlva már tényleg azért ordított, mert kivettük a kádból.


De az a sok végeláthatatlan sírás, és az elején még azt sem tudtuk mi a baja, miért üvölt úgy, hogy zeng az egész 10 emeletes panel...


És nem értek egyet azzal, hogy a babavárásra fel lehet készülni. A szülésre még talán, de én annyi mindent olvastam a babázásról (mivel a terhességem problémamentes volt, így arról nem kellett olvasgatnom sokat) azt hittem tudom mit kell tenni. A fürdetést is elméletben tudtam, hogy hogy kell megfogni, gyakorlatban viszont nem tudtuk úgy csinálni.

Szóval nem lehet rá felkészülni, mert a babák nem robotok, hogy mindegyik úgy viselkedik, ahogy a könyvekben meg van írva.

Ezért az első hetek őszintén megmondom nem volt az a felemelő családi idill, ahogy sokan leírják. Én is ideges voltam a sok bőgőzés miatt, a párom még inkább... belőlem előtört az anyatigris, ha szegény párom nem úgy csinált valamit, ahogy én, akkor már ráripakodtam, stb.

Ettől függetlenül 3 hónap távlatából visszagondolva nagyon jó volt, hogy 3-an kezdtük, és nem a nagyszülőkkel, hogy 2-en bénáztunk...

Minden nappal egyre jobb, még most is, hiszen egy Csoda a Pinduri, minden nap tartogat nekünk meglepetéseket, hol jobbat, hol rosszabbat. Azért vagyunk szülők, hogy megoldjuk ezeket.

Na kicsit elkalandoztam, bocsi.

2010. febr. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi kettesbe voltunk a férjemmel, amikor mentünk haza látom hogy csupa piros szív alakú lufi van a a lépcsőházba, és amikor kinyitottuk az ajtót látom,hogy a lakás is fel van díszítve, rózsaszín gólyás girlanddal, hát akkor már nem bírtam, folytak a könnyeim. Aztán amikor odaadtam apának, aki akkor fogta először, hát mit mondjak, zokogtam.Csak álltunk percekig és sírtunk. Aztán körbemutogattuk a babának a lakást, elmondtuk neki, hogy itt fog lakni, és milyen boldogok leszünk együtt mi hárman.:-)
2010. febr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
tiszta ideg voltam. Első baba és minden szaron aggódtam. Féltem, hogy mindent jól csinálok e. No persze jó érzés volt, hogy itthon vagyun hármacskán és egy család lettünk. Sírtam is a boldogságtól.
2010. febr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!