Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 honapos babam akaratlanul...

9 honapos babam akaratlanul neha razza a fejet, mitol lehet?

Figyelt kérdés
Nincs meg foga,lehet attol? Volt mar valakinek ilyen? Nagyon ijeszto :( mondtam a vedononek azt mondta figyelgessem meg
2015. febr. 13. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Enyém is! 9 hónapos ő is, már azon is gondolkoztam h megmutatom dokinak, de szerintem igazából csak próbálgatja magát.:) Foga már van 4, szerintem nem attól van.
2015. febr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ugy megrazza a fejet mintha feljonne neki az etel...nem is tudom mar mire fogjam :(
2015. febr. 13. 10:49
 3/6 anonim ***** válasza:
én fiam is szokta rázni, szerintem tetszik nekik, hogy beszédülnek, mert a hintába is azt élvezi, ha bepörgetem, bár már megtanulta hogy a fejrázás az a NEM-et jelenti :) így sokszor akkor rázza ha pl elég volt neki a kaja (10 hós)
2015. febr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
En ugy latom hogy nem direkt csinalja
2015. febr. 13. 11:38
 5/6 anonim ***** válasza:
mit értesz azalatt, hogy nem direkt? mintha görcsölne? de akkor meg az egész teste görcsöl... eleinte ő se azért rázta a fejét, mert az NEM-et jelentett, csak amikor rázta, én mondtam neki, játékosan, hogy nem-nem, hogy megtanulja a fejrázás azt jelenti... most már használja is, ennek ellenére van amikor csak ül már evés után az etetőszékben és elkezd bohóckodni és rázza a fejét és nevet rajta.. ebből gondolom, hogy tetszik neki a szédülés
2015. febr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szeder Szandra válasza:

Szia!

Kisfiam 8,5 hónapos. Egy hete észrevettem, hogy a pelenkázón akaratlanul gyorsan rázza a fejét jobbra-balra, de csak pár mp-ig. Nagyon ijesztő volt, mintha valami görcse lett volna. Mindennap csinálta-csinálja, már akkor is ha játszik vagy ha kézben van és nyugodtan nézelődik. Valamikor csak olyan mintha kirázná a hideg valamikor erőteljesebb.Mindezek mellett egyidejűleg elkezdte az etetőszékben mérgesen,idegesen dülöngélni, úgy,hogy beveri a mellkasát.Bevallom, rögtön elkezdtem kombinálgatni. (2 hete leesett az ágyról).Hívtam a védőnőt, azt mondta figyelgessem, de nem tulajdonít semmi komoly problémát a háttérbe.

Ma voltunk kardiológusnál, ugyanis van egy kis szívbillentyű szűköletünk, de ez mindegy is most. A kardiológusnak meséltem ezeket az új jelenségeket. Rögtön megkérdezte, hogy "SOKAT NÉZ TV-t"?! Sajnos igen.. kisebb kora óta is sok mesét nézett.. Igaz, ő nem neurológus, de sokat hallott-látott ilyen jelenséget! Szerinte, ha nincs drasztikus állapot változás és normális ütemben fejlődik, akkor ez a fajta viselkedés csak emoncionális-érzelmi indítattású, amit nagyban befolyásol a TV!

Persze, azért kikérem a doktornő véleményét is.

Nálatok hogy alakult a helyzet?

Remélem segítettem másoknak is.

2015. okt. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!