Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan terelhetem jobb irányba...

Hogyan terelhetem jobb irányba 5 hónapos babám alvásrendjét?

Figyelt kérdés
Úgy általában szerintem nagyon sokat alszik, amivel nem is lenne gond, de pont a nagyobbikkal ( 3 eves) ellentétes időkben alszik. Délelőtt kétszer alszik ( 1-2 órát, majd fenntvan 1 órát), délután mikor a nagyobbik alszik 2 - 3 órát, a kicsi végig fent van. Majd mikor a nagyobbik kel, akkor alszik el és késő délutántól alszik megint általában kétszer 1-2 ótát este 8-ig. Este mindkettőt egyszerre 9-f10-kor tesszuk, le. Eddig átaludta a kicsi az éjszakát, 8 körül keltek mindketten, de már egy hete a kocsi felkel éjjel 1-2x is enni ( szopizik csak), de nem csak eszik hanem fent is van kb minden evésnél 1 órát, vigyorog játszani akar, mint nappal. Tudom hogy ebben a korban normális az éjjeli evés, mert nappal "nem ér rá enni és éjjel nyugisabb, bepótolja". A nagyobbik is csinálta ezt anno. De nekem az lenne a kérdésem hozzátok aki már tapasztalt több gyerek nevelésében, hogy hogyan tudom kicsit jobban "összerendezni" a két gyerek alvását? Próbáltam napközben a kicsit a hosszabb alvásaikor felkelteni elöbb, vagy mikor fent van nem hagyni elaludni még, de nem ment egyik sem, nyügös lett. Ráadásul éjjel gyakran felkel a nagyobb is mikor a kicsi (egy szobában alszanak). Vagy majd ez idővel javulni fog, csak birjam ki...? ( eléggé kiborít ez a kevés alvás és hogy nappal mindog "müszakváltás" van, dehát tudtam hogy mit vállalok! ;)
2015. febr. 13. 09:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Most még szerintem nem fogod tudni nagyon megváltoztatni, de próbáld úgy, hogy az ebéd utáni alvás meglegyen a kicsinél is! Idővel hozzászokik. Egyre többet lesz ébren, akkor lehet majd jobban próbálkozni. Kitartás! :)
2015. febr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
NE etesd éjjel! Ebben a korban már nincs rá szüksége.
2015. febr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tisztában vagyok vele hogy nincs szüksége enni éjszaka, 3 hetes kora óta végigaludta az éjszakát... A gond az hogy a nagyobbal egy szobában van. Korábban mig csak egy gyerekem volt könnyü volt megtenni hogy hagyom éjjel kicsit sírni, és újra elalszik... De moat a kicsinél nem tudom ezt megtenni mert felkelti a nagyot és így utána senki sem alszik... :(
2015. febr. 13. 10:02
 4/5 anonim ***** válasza:

5 hónaposan 1 órát van ébren 2 alvás között? Nekem rettenetesen rossz alvó volt a fiam, ő 3 órákat volt ébren ennyi idősen de ez is változott későbbre, most 4 hós kislányom 1.5-2 órákat van ébren két alvás között.

Leírom nálunk hogy van:

2 éves a fiam, 4 hós a kislányom

Mindketten fél8-8kor kelnek, a kicsi megy aludni saját szobába fél10-11-ig, utána pedig fél1-1 kor mennek újra mindketten aludni. A nagy 3kor legkésőbb felkel, a kicsi 4-ig alszik, közben néha hallom hogy felébredt de hagyom, had aludjon vissza.

Szerintem sok nálatok a délelőtti 2 alvás, legyen 1 alvás és úgy ébreszd fel hogy délután a naggyal le tudd rakni.

Kisfiamnál más volt, ő ennyi idősen 9-től aludt délig, majd fél3-tól fél5ig. Tehát déltől pont ébren volt, viszont most a kicsinél muszáj másképp csinálnom mert azt nem bírnám ha váltásban aludnának, nekem is kell a pihi.

Szóval alakítsd át a kicsijét te is, csak ezt tudom ajánlani.

2015. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ez nagyon jó ötlet! Akkor elhagyjuk az egyik alvást délelött. Csak ilyenkor egy óra fentlét utàn màr nagyon nyűgös. De majd elszórakoztatom. Igen, nekem is jól jönne a pihi, hogy legalább 1-2 órát együtt aludjanak.
2015. febr. 13. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!