Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez veleszületett laktóz...

Ez veleszületett laktóz intoleranciának számít?

Figyelt kérdés

Kisfiam laktózérzékeny, tavaly nyáron derült ki amikor 1 éves múlt, most megyünk majd vérvételre (eddig én húztam-halasztottam).

Utána néztem egy ismerősöm ajánlására az emelt családi pótléknak (én nem is tudtam hogy ilyenért is lehet emeltet kérni) és ott az van hogy ha veleszületett érzékenysége van akkor jár az emelt családi.

A lényeg, hogy 1 éves 3 hónapos volt a kisfiam amikor megkóstoltattam vele a tejet, higítva, előtte csak joghurtot, túrót, sajtot evett (ha egy nap többet evett ezekből akkor picit hígabb volt a széklete de nem gondoltam hogy baj lenne) és a tejtől egyből híg savas hasmenése lett, ezzel el is mentünk orvoshoz, na innentől kezdve minden tejtermék kicsapta, mióta csak laktózmentes tejtermékeket eszik semmi baja.

A védőnő szerint ez lehet veleszületett laktózérzékenység, annyi hogy nem jött ki rajta egész pici korában. Szerintetek ez lehet veleszületett? Vagy majd attól függ hogy milyen orvost fogunk ki, mennyire lesz jófej? (arra gondolok, hogy lehet hogy jófejségből azt mondja hogy simán lehet veleszületett, vagy ha nem akar olyan jó fej lenni akkor azt mondja hogy ez véletlenül alakult ki)


2015. febr. 13. 13:13
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én tisztában vagyok a laktózérzékenység fogalmával, egyrészt tájékoztatást kaptam a háziorvostól másrészt millió cikket olvastam a neten is róla.

Mindent a háziorvos utasítására csináltunk, nem magamtól találtam ki a diétát és azt sem hogy 1 hónap után újra próbálkozzunk. Tudom, hogy a laktózmentes is tejtermék csak plusz laktázt adnak hozzá.

Volt egy betegsége, az után jött ki igazán a baj, de előtte is hígabb széklete volt ha több tejterméket evett.

Az orvos most fog minket vérvételre küldeni, jövő héten kapjuk a beutalót. Kilégzéses vizsgálatra 3 éves kor után tudom vinni. (nemtudom hogy máshol hogy van, baranyában így van)

Köszönöm szépen a teljes körű leírást. Amúgy azt olvastam, hogy 2 fajta veleszületett van, amikor már újszülöttként az anyatejet sem tudja gond nélkül fogyasztani, és az is állítólag vele született amikor az évek múlásával eltűnik a laktázenzim a szervezetéből. (bár erre azt írták hogy 4-6 éves kor előtt nem jelentkezik probléma)

Mindegy, elmegyünk vérvételre és minden kiderül majd.

(mellesleg olvastam, hogy a laktózérzékenyeknek azért nem jár emelt családi mert hogy teljesen jól helyettesíthető a sima tejtermék stb... ja, csak azt elfelejtik, hogy a lm tej több mint 2szerese áron kapható a sima tejhez képest és a többi lm tejtermék is jóval drágább mint a hagyományos)

2015. febr. 13. 19:53
 12/16 anonim ***** válasza:

na ja,a laktózmentes termékek átlagban másfélszer annyiba kerülnek mint más dolgok. a rágótabletta meg 5000 egy dobozzal. mit mondanak,neki ez meg fog maradni végleg? vagy még van esély a kinővésre?

9es

2015. febr. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Egy évesnek laktózmentes tápszer kedvezménnyel adható. Laktózmentes túrórudi 60 ft, laktózmnetes natúr joghurt 120 ft. Ezek azért vállalható dolgok. Receptre a 100 db-os laktázenzim nincs 3000 ft, és ez a fiamnak, aki már nagy, sulis, több kell belőle, bőven elég hónapokra. Rengeteg laktózmnetes felvágott, margarin , májas van, ami nem drágább, mint a hagyomáson, persze, ha nem a tesco gazdaságoshoz hasonlítja az ember.



Hálistennek ezek a laktózmentes dolgok sokkal elterjedtebbek és egyre olcsóbbak. Sokkal könnyebb az élet ezzel Van összehasonlítási alapom. Egy tejfehérjementes puding 250 ft szóval, egy liter tejfehérjementes tej 800 ft.

A laktózmnetes életmód szépen megszokható, nem mondom , hogy azonnal könnyű, de ügyesen bele lehet rázódni, hogy ne járjon extra plusz költségekkel.

ekkora babánál amíg lehet élni kell a tápszer támogatással.

2015. febr. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy kinövi-e, majd vérvétel után talán többet tudok... Remélem, hogy idővel kinövi mert nem tudom, hogy az óvodában hogy tudják ezt majd kezelni (kis falusi óvoda).

Jó, nem egetverően drága a lm tejterméket, ez tény, de akkor sem olyan olcsó mint a többi. Nekünk tesco érhető el, ott pl 400ft a 180grammos túró, 300ft a tej, a tejföl-joghurt 130-140ft (a kicsi). Élünk a tápszeres lehetőséggel, de az ételeket nem tudom tápszerrel csinálni neki sajnos... Mindegy. :)

2015. febr. 14. 14:12
 15/16 anonim ***** válasza:
Miért nem? Ezekkel a tápszerekkel lehet főzni. Nyugodtan próbáld ki! Neki ízelni fog az biztos, hisz ismeri az ízt.
2015. febr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, még nem próbáltam tápszerrel főzni, de nagyrészt már azt eszi amit mi, csak ugye minden olyasmit ami tejterméket tartalmaz lm-el csinálok.

Nem vészes, persze nem megy rá a gatyánk, csak kicsit több mint a megszokott.

2015. febr. 14. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!