Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Laktóz intoleranciával kapcsol...

Laktóz intoleranciával kapcsolatban? Többi lent

Figyelt kérdés

16 hónapos fiamnál azt vettem észrenemrég hogy naponta 4-5 alkalommal kakil higabbat, éjszaka sokat fel sir, pukizik, fájhat a pocija, orvos azt mondta kérjek időpontot gasztrora, megtettem okt 31re kaptam időpontot.. :( tejet ivott már jó ideje mert a tápszer nem kellett neki, a kérdésem az lenne hogy most megint tápszerezzek vagy laktózmentes tej, teljesen tanácstalan vagyok vacsorára eddig kasát,grizt evett most mit egyen vacsira? A kenyeret,kiflit nem nagyon akarja megenni, ha tápszer akkor melyik? A doki mondta a peptit, meg a sinlacot...

most éjjelente nyugodtan alszik, nem sir fel de még most is van h napi többi kaki van, lehet h nem is allergiás? Vagy csak még érzékeny a gyomra? Párom szerint nem is allergiás, a családban egyedül az ő unokahugànak a lányának van laktózérzékenysége...en azt mondom a tej lehet a ludas, mert pocija már nem fáj neki az biztos



2014. aug. 21. 21:45
 1/5 A kérdező kommentje:
Ma voltunk védönönél mérésen fogyott is, 30 dekát centi nem változott
2014. aug. 21. 21:55
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


16 hós kisfiamnál is felmerült a gyanú laktóz érzékenységre mert naponta 4-5-6 kakija volt és hígabb mint a normális, majd amikor kapott tejet (amit előtte már hónapok óta megette sütiben, pudingban stb) akkor maró hasmenése lett, így elvittem dokihoz. 1 hónap diétát javasolt, semmi tej és tejtermék, csak a tápszer, Milupa Fermentált de most már mást adnak helyette.

Mellette Normafloret kellett neki adnom 1 hétig, napi kettőt. 1 hét után minden baja megszűnt, a tejpépeket amiket uzsira meg nasinak kapott kiváltottam gyümölcspürére kekszel vagy gabona péppel. Vettünk laktóz mentes tejfölt és joghurtot, ezekből keveset adtam neki.

Vacsira kisfiam még tápszert kap, de javaslom a gapona pépet, (dm-ben van több gaponás, bármivel összekeverheted, gyümölccsel, gyümlével) tápszert pedig irass a dokitokkal, van erre az érzékenységre tápszer, ne vedd meg teljes áron a patikában vagy tescoban.

Amíg nem mentek orvoshoz, diétáztasd te is.

CSodálkozom hogy titeket elküldtek másik orvoshoz, van egy vizsgálat amikor hamar kiderül hogy érzékeny vagy sem de nem tudom elképzelni hogy egy ekkora gyereken ezt eltudják végezni. (meg kell inni valamit egyszerre majd levegőt fújni egy műszerbe, az én most 17 hósom ezt tutti nem csinálná meg)

Minden jót.

2014. aug. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen erről a vizsgálatról én is olvastam...


nagyon kivagyok akármit eszik utána rögtön kakil püréset, lehet annyira ki van a gyomra...nem tudom már...mindenesetre most semmit nem kap amiben egy csepp tej is lehet a dokinkat meg majd megkérdem a normafloreról

2014. aug. 22. 11:39
 4/5 anonim ***** válasza:

A Normaflore bármikor adható, általában antibiotikumos kúra alatt illetve után javasolt, de ilyen esetben is adható. Helyre állítja a bélflórát (laktóz érzékenység esetén a belekből hiányzik egy enzim, jótékony baci, amit ha nincs nagy baj a Normaflore helyreállít). Nekünk ezt mondta a háziorvos.

Első voltam.

2014. aug. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Irt fel a doki milumil peptit, sinlacot, vettem neki dmben laktózmentes pépet és este ivott egy normafloret
2014. aug. 22. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!