Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónap körüli babád mit és...

11 hónap körüli babád mit és mennyit hajlandó megenni egy nap, hogy éjjel ne legyen éhes? És mit kap vacsira?

Figyelt kérdés

Gondban vagyok, mert a lányom sajnos nem valami jó evő. Nappal alig tudok bármit is belétuszkolni, a kanalas étkezés szinte lehetetlen. Abból enne valamicskét, amit mi eszünk, de abból még nem tud érdemi mennyiséget megenni. Így viszont van, hogy alig eszik, éjjel persze érzi, hogy éhes. Már hajnali 1-kor fent van, és egyértelműen éhes, ordít, és semmi más nem nyugtatja meg, mint mondjuk régebben a víz stb. A kaját viszont fél pillanat alatt behabzsolja, aztán alszik szépen akár reggelig. Régebben is evett egyszer éjjel, de 3-4 előtt soha! És mit vacsizik a babátok, ami elég laktató, de nem is terheli meg a pociját, hogy fájjon? A tejpépekkel nem szimpatizálok, valami kását tudnék elképzelni. Van, aki ilyesmit ad a babájának?

Kérek egy kis segítséget!:-)

Nagyon köszönöm!



2015. febr. 14. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom délutánig semmit se eszik szinte.11-12 körül tízóraizik akkor gyömölcsöt gabonával vagy vajas kenyeret gyümölccsel.4-5 körül "ebédel" 7 körül vacsizik gyümölcsöt túróval vagy joghurttal és lefekvéskor tejcsit s nem kel fel enni.Próbáld délután többet kínálni lehet ő is olyan hogy akkor már szívesebben enne.Nálunk ez vált be.Úgy vettem észre napközben "nem ér rá" enni :D
2015. febr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De miért nem adsz neki azt, amit ti esztek? Mit adsz neki?


Én leírhatom mit és menniyt eszik a fiam, pont 11 hónapos, de többnyire azt, amit mi, csak neki elkülönítem durvább fűszerezés előtt. Kistányérral eszik meg, az kb egy normál teásbögre adag. Ma pl. rakott krumplit evett, de csak tojás, krumpli, tejföl, a kolbászt az ő oldaláról lehagytam és a tojásfehérjét is. Előtte körtét kapott joghurttal és kiflivel, uzsira körte+alma+banán+puffasztott rizs. Este lefekvés előtt 260-280ml tápszer, reggel is.


Tegnap főztem brokkolit egy fokhagymagerezddel, leturmixoltam, behabartam tejföllel és beleolvasztottam sajtot és ezt ettem én is durum pennével és ő is. Előtte kefír, kifli, utána eperpüré(magtalanítva), banán, alma. És a tápszer reggel este.

Tegnapelőtt brassói hús volt neki borstalanul, csak hagymán lesütve, főtt borsóval, sütőben sült vajas krumplival. Uzsira körözött kiflivel. Előtte napokban tojáskrém, ebédre gyümölcs főzelék, párolt hús. Szóval ilyesmiket eszünk, neki lightos verzióban.


Amúgy "rengeteget" megeszik tésztás ételekből. (Vékony ennek ellenére) Az üveges bébikaják kevesek is neki és nem is szereti már őket. Főzz szerintem olyat, amit a tiétekkel együtt ehet és szeret.

2015. febr. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Gyerekeim tejpépet kaptak lefekvés előtt, 1 éves koruk után ezt váltotta a tejbegríz. Aztán egy idő után elhagyták. Miért nem szimpatizálsz a tejpépekkel?
2015. febr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A mi fiunk sokat és sokfélét evett már ennyi idősen, tartalmas vacsorát is kapott, mégis felkelt éjjel enni. Aztán 14,5 honaposan egyik napról a másikra leszokott róla. Pedig akkor sem evett se többet, se kevesebbet, de valamiért már nem igenyelte az éjjeli tápszert, vagyis akkor már tejitalt.
2015. febr. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hasonlókat adok neki én is, gyümölcs magában vagy gabonával, főzelék, kölesgolyó, zabkása és persze a tápszer. Plusz valamicske abból, amit mi eszünk. Ehetné különben a mi ételünket, csak ezekből még nem tud olyan mennyiséget megenni, hogy jól is lakjon, mert mindennapos, hogy fuldoklik a darabostól. Ha viszont összeturmixolom neki, akkor már nem kell, mert nem szeret kanalazni. Valamit viszont muszáj belediktálnom a nap folyamán. Természetesen tejtermékeket kapott már, viszont nekem a tejtől mindenféle bajaim vannak, allergiás jellegűek meg mások is, és ha nem muszáj, nem forszíroznám a babámnál sem. Van sok egészséges dolog, amit kaphatna helyette, feltéve, ha megenné:)

Egyébként sokan mondják, hogy 'ne aggódj, éhen halasztani nem fogja magát a gyerek, ha éhes, úgyis eszik'. Ez így van, engem ez csak azért nem vigasztal, mert éjszaka gondolja úgy, hogy éhes:) :S

2015. febr. 14. 21:43
 6/9 piroska és a farkas ***** válasza:
10,5 hónapos a kislànyunk. Reggelire 1 naturjoghurtot eszik, tízóraira gyümölcs magàban, ebédre vmilyen főzelék vagy tésztàs étel, uzsonnàra gyümölcs magàban, vacsi zabkàsa/ vízben főtt, cukrozatlan / lefekvéskor tàpszer. Próbàld meg szerintem a zabkását, az nagyon jól telít, és ha mondjuk ìzesíted banànnal, hàtha megeszi.
2015. febr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a helyzet a 11 hónapos kisfiammal :(. Nappal éhségsztrájk, éjjel kaja. Amit le szeretnék Neked írni saját tapasztalataimból: én már régóta adok neki tejpépet, semmit nem javított a helyzeten (ráadásul most már nem is eszi meg, mivel,h kanalazni kell). A másik: tegnap este lefekvés előtt közel 300 grammot evett vacsira, vizet is ivott eleget. Nagyon meg is örültem, mondtam a férjemnek,h most 4ig tuti nem kel fel. Éjfélkor már fenn volt, és éhes volt, mert rengeteget szopizott!

Egyszerűen ilyen típus, sztem hiába eszik lefekvés előtt sokat, az egész napi adagja kevés, ami nappal belemegy. Hiába írják le mások,h reggelire ezt, aztán tízórai, ebéd, uzsi, vacsi... Az én fiam nem éhezik meg ilyen rövid időn belül, megtömni nem tudom.

Mondjuk nekem már az is nagyon jól esik,h másnak is van ilyen problémája (bocs:)), mert a környezetemben lévő hasonlókorú babákba simán "belelapátolják" nappal 3 óránként a 200-250 grammokat, és éjjel alszanak, mint a bunda.

De nagyon várom,h hátha válaszol vki, aki tudja a megoldást.

2015. febr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Az én egyik ismerősömnél a 9 hónapos csinàlta azt, h este 7kor evett először... aztàn éjjel 2-3 órànként. 2 hónapnyi szenvedés utàn ràjöttek h a gyerek szivesen eszik fürdés közben... nem sokkal utàna jött a foga, így reggel el- el ràgogatott egy szem pici pogit.... Hàt hosszú voolt az út, de ma màr, pàr hónappal ezen események utàn, teljesen àtalussza az éjszakàt.
2015. febr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a cukor miatt nem szimpatizálsz az ízesített tejpépekkel, lehet kapni sima gabonapépet, amiben se tej, se cukor nincs. Ezeket anyatejjel/tápszerrel/tejjel lehet kikeverni.

Egyébként ennyi idősen én húsos főzeléket adtam vacsira, vagy azt, ami ebédből maradt, vagy délután főztem és azt kapta vacsira, másnap ebédre. Amint elkezdtük a tartalmas vacsorát, teljesen átaludta az éjszakát ébredés nélkül.

Tejbegrízt tudsz tápszerrel is készíteni.

Próbáld meg úgy turmixolni ill. pürésíteni, hogy ne legyen teljesen folyós, de nagy darabok se legyenek benne. Nálunk ez most bevált, a kettő közötti átmenet.

2015. febr. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!