Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek, a köldökzsi...

Mi a véleményetek, a köldökzsinor vér levételéröl? Van értelme? Itthon mennyire előrehaladott a felhasználása betegség esetén?

Figyelt kérdés

2015. febr. 18. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én csak azt néztem, hogy nem tudnám fizetni
2015. febr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Én nem "hiszek benne".


Nagyon sok tényezős számomra a dolog (megfelelően hűtik-e egyből, amíg odaérnek vele az intézethez; tudtommal max. 40 kg-os embernél tudják használni stb.), arról nem beszélve, h családtag is tud már segíteni hozzátartozóján, amit ráadásul támogat a tb, ezt nem.

2015. febr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Azt, hogy ismét a gazdagok pénzköltési lehetősége. Semmi hasznuk nem válik belöle
2015. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nálunk nincs közösségi sejtbank, amikor mindenki hozzájuthatna a máséhoz is, ugyanis a saját köldökzsinórvér nem elég és nem is biztos, hogy megfelelő pl. egy genetikai betegség gyógyításához, hiszen az is pont ugyanazokat a genetikai összetevőket tartalmazza, mint ami tulajdonképpen megbetegíti az embert!

Jelenleg ott tart a dolog, hogy jó pénzért megőrzik neked, de talán egy alkalommal használtak fel belőle egy valakinél az egész országban (azt hiszem Miskolcon)!


Más országokban már működik közösségi sejtbank, ahol nem pénzért veszik le a vért, és nem pénzért őrzik, hanem azért, hogy valóban fel tudják valakinél, valahol, valamikor esetleg használni. Nálunk is inkább ez lenne a jó megoldás, bár tény, hogy a köldökzsinórvér olyan kevés, hogy sajnos nem sokszor elegendő a gyógyításra.


Amúgy furcsa, hogy aki ellenzi, azt szépen lepontozzák, de még egy érvet nem írtak mellette!


Én először le akartam vetetni, aztán beszéltem pár orvossal, és ők sem győztek meg! Ugyanakkor az elég meggyőző, hogy ha valakinek szüksége van rá, akkor kénytelen több milliót fizetni, és más országokba utazni, hogy ott gyógyítsák meg (még akkor is, ha itthon levetette a vért...)!

2015. febr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Két éves a második gyermekünk, akkor én is kérdeztem a nőgyógyászt, nem látta nagyon Ő sem értelmét, azt mondta, elég gyerekcipőben jár a módszer, ritkán lehet alkalmazni, és sokszor nem az őssejt hiánya vagy megléte a kulcs, hanem sokszor maga az eljárás, a vele való kezelés, gyógyítás, ami nagyon bonyolult, és költséges, amit általában külföldön soksok pénzért végeznek. Tehát egy komoly betegségnél már nem az őssejt meglétén vagy hiányán van a hangsúly.

Persze a tudomány rohamosan fejlődik, 10-20 év múlva ki tudja, mi lesz, ha tényleg megengedhetitek magatoknak, te is nyugodtabb vagy ha levetetitek.

2015. febr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
semmire nem tudják felhasználni, nem éri meg, üzlet az egész (orvos ismerősöm se vetette le)
2015. febr. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez nem igaz, hogy semmire nem tudják felhasználni. Olvasott itt valaki szakirodalmat???? Lehet, hogy Magyarországon nem széles körben elterjedt (MÉG) a felhasználása, de meg lehet nézni, hogy hol tartott a magyar orvostudomány 30 éve... Plasztikai sebészet, fogimplantológia, onkológia, PET, szervátültetések és még sorolhatnám ...

Ki mondja meg, hogy 30 év múlva hol fog tartani???

Ez nem mostanra kell, hanem későbbre egy életbiztosítás.

2015. márc. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!