Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyik napról a másikra élni?...

Egyik napról a másikra élni? Sodródni az élet tengerén és csak tűrni a pofonokat? Van ennek értelme? Mit csinálok rosszul? Minden tervemet keresztülvágja az élet. Miért történik ez velem? Jó állás, jó pénz <-> betegség ami elviszi a pénzem.

Figyelt kérdés

Semmi nem jön össze. 2 kézzel kapaszkodom a céljaimba, de falakba ütközök..most pl. mikor elhatároztam, hogy egészségesen élek, jött egy betegség amitől még a hajam fele is kihullott. Elhatároztam, hogy félreteszek, havi 40.000 forint az orvosok és gyógyszerek. Elhatároztam, hogy rendbe hozom a magánéletem egy 2 éves rossz kapcsolat után. 4 hónap egyedüllét után megismertem egy férfit, akiről egy hónap után kiderült, hogy nem is gondolja komolyan, és még az exével kavar. Mit csinálok ennyire rosszul?? 23/L.

Szeretnék elköltözni júliusba és tudom, valami azt is gátolni fogja...már csak egyik napról a másikra vagyok, a betegségem kikészít, még eddig esély sincs a gyógyulásra. Kaptam egy jó állást, de a pénz fele rámegy a betegségre. indig eltervezek valamit de az ellenkezője történik. Rendbe akartam hozni a baráti kapcsolataimat, de ők se igazán kíváncsiak rám, mert nagyon elviszi az időm a munka és mellette a suli...

Hogyan változtathatnék ezen, ha én mindent megteszek??


Köszönöm a válaszokat!



2015. jan. 15. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Itt az ideje, hogy érdemben tegyél magadért. Keress egy JÓ pszichológust, és idővel megkapod a válaszaidat, megtanulod úgy alakítani az életed, hogy az számodra is jó legyen. Az anyagiak miatt sem érdemes aggódni, mert a terápia menet közben formál úgy, hogy anyagilag is képes legyél előteremteni a rávalót.
2015. jan. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1: Pont most írta, hogy nincs pénze. Nem fog tudni jó pszichológushoz elmenni (10.000+ forint/alkalom). Inkább a helyében elmennék a pszichiátriára és íratnék fel magamnak gyógyszert. Azzal addig ki lehet húzni, amíg nem jön rendbe anyagilag és majd utána mehet pszichológushoz.
2015. jan. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia.

Hát igen az élet nem mindenkihez kegyes. Viszont ezek az akadályok, pofonok építik a jellemet. Akinek minden az ölébe hullik, nincs más dolga mint apuci pénzén szõrfõlni azokból lesznek a lelki nyomorékok. Lehet szar az életed, persze mihez képest. De jellemet csak szenvedés árán lehet szerezni. Ha ez már felépül jobban fogod élvezni azt a keveset is ami adatik. Ja és rá fogsz jõnni hogy meddig kell irreàlis célokat üldözni.

Ui:

Ha van kedved ismerkedni írj nyugodtan.

2015. jan. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én 8 ezret fizetek a pszichológusnak.

az azért 20% különbség.

másrészt: ne vegyél be gyógyszereket, mert az nem megoldás, csak tetézi a bajt.

kell az a pszichológus, és vállald el a jobb munkát.


még nagyon fiatal vagy, bármi lehet.

a betegség mindenkinek rosszkor jön!

ne érezd magad áldozatnak, hanem vedd feladatoknak, amik jönnek.

tudom, hogy nehéz, de ha jól meggondolom, senkinek se könnyű. nekem is rengeteg a bajom, de a környezetemből alig tud róla valaki, mert nem híresztelem.

azt hiszik, minden rendben.

szóval lehet, hogy te is azt hiszed, csak neked nehéz. pedig valószínűleg csak nem tudsz a mások bajáról.

2015. jan. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem híresztelem senkinek. Ha így lenne, biztosan kapnék segítséget és nem itt kérnék tanácsokat, de egyik ismerősöm/rokonom/barátom se szeretném terhelni a problémámmal, pont azért, mert nekik is van elég.


Szembe szállok a problémákkal, de most jött meg a véreredményem, és hiába a sok gyógyszer.. rosszabb lett mint az eddigiek.. Nem találják hol a probléma.

Így 2 év után belefáradtam ebbe...


Az eddigi válaszokat pedig köszönöm!

2015. jan. 18. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!