Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 6,5 hónapos kislányom...

A 6,5 hónapos kislányom feláll a kiságyban és a járókában. Hagyjam neki?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallottam, hogy nem tesz jót neki, ha idő előtt felállítgatjuk vagy járni tanítjuk. Ő ezt magától csinálja pár napja, de nem tudom, hogy hagyjam-e neki. Nem fog elgörbülni a kis lába? A doki szerint a mozgásfejlődése 2 hónappal előbbre jár, de attól függetlenül mégis csak 7 hónapos lesz.

Ti hagynátok állni vagy ilyenkor mindig visszafektetnétek?


2015. febr. 18. 13:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

"Mindenhol azt hallottam, hogy nem tesz jót neki, ha idő előtt felállítgatjuk vagy járni tanítjuk. Ő ezt magától csinálja pár napja"


ha magától csinálja akkor hagyd

ha leülteted vagy fekteted úgy is megint feláll :-DDD

2015. febr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Legalább erősödik :D

De viccet félretéve, nem fog elgörbülni? Az anyósom ijesztget ezzel folyton :/

2015. febr. 18. 13:41
 3/13 anonim ***** válasza:
Hagyd! Az enyém is ezt csinálta, 9 és fél hónaposan meg is tette az első 4 önálló lépését. Most 3 éves és nincs görbe lába. Illetve X, de ezt örökölte. :-D
2015. febr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az enyem 6 hosan allt fel, magatol. Amit magatol csinal az nem gaz. Mikor erzed, h rogyik meg, mert azert sokaig nem birja akkor segits neki lemenni:-)
2015. febr. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

ha nem maradt ki a úszás, mászás, akkor lehet hagyni

amúgy nem

2015. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én visszakérdeznék! mit tudsz csinálni az ellen, hogy felálljon? nem lehet nem hagyni.

enyémnek is nagyon gyors volt a mozgásfejlődése, 7 hónaposan körbe járta a kiságyat, bútorok mellett totyogott. elgörbült a lába, de helyre jött :) napi 2 vigantolt kapott és speckó cipőt :)

2015. febr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kúszik és mászik is, azt is jóval előbb kezdte. Köszönöm a megnyugtatást :)
2015. febr. 18. 13:53
 8/13 anonim ***** válasza:

Ez nekem is szöget ütött a fejemben, hogy, ha kimarad a kúszás, mászás és nem engedem felállni - mert ügye az olyan egyszerű - akkor elkezd mászni???

Egyébként a lányom nem kúszott.

Kettes voltam...

2015. febr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
bocs, hármas :-)
2015. febr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is 6,5 hónapos volt amikor felállt. Jártunk más probléma miatt Dévényre és a gyógytornász azt mondta, ha feláll hagyjuk, mert nem tudjuk megakadályozni, annyira figyeljünk oda, hogy szabályosan álljon fel, tehát mikor látjuk, hogy fel akar állni, akkor a lábát igazítsuk be, hogy tanulja meg minél hamarabb a szabályos lábtartást felálláshoz.
2015. febr. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!