Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez egy amerikai szokás lenne?...

Ez egy amerikai szokás lenne? Hallottatok már ilyet?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömnek két hónapos a kicsije, és kevés a teje. Azt mondja, hogy gyümölcs pürét és kekszet ad neki pótlásnak.

Kérdeztem éjszaka hogy alszanak, azt mondta, hogy már nem kel fel hozzá, eleinte kelt a kicsi, nyöszörgött, de mostmár nem kel éjszaka hozzá!

Ja igen Amerikában élnek, és engem megbotránkoztat ez a hozzá állás!

Nektek mi a véleményetek?


2010. febr. 12. 10:02
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy tényleg furcsa...Valószínűleg olcsóbban megoldja,mintsem tápszerrel etesse.Az,hogy így szoktatta az éjjeli alvásra...a cél szentesíti az eszközt?...nem tudom.
2010. febr. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

10:19-es

én is mindent a cikkben leírtak alapján csináltam, ezért kezdtem el 4 hónaposan. szerintem is fejlettségtől függ, nem kortól. (valaki 4 hónaposan már akkora, mint egy 7-8 hónapos baba, azért elég sok ilyen példa van) és még azokat is megértem, akik 3-3,5 hónaposan elkezdik, mert fogy a tejük, és ezt az utat választják a tápszer helyett. (ő dolga.) na de két hónaposan szerintem az azért egy cseppet durva! 2 hónapos kis maszat alig szokott hozzá a világhoz, már nyomja neki a kekszes körtét... szerintem ez nagyon korai, pedig mondom, én se vagyok egy WHO bérenc...

noj

2010. febr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:

10,19-es vagyok

Én sem mondtam,hogy ez jó ötlet.

Én óvatosságból megvártam a 6 hós kort,én sem vagyok WHO bérenc.

Biztos,hogy nincs még rá kifejlődve a kis szervezete.

2010. febr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

"Halkan megjegyzem: az igény szerinti szoptatás csak pár éve trendi, azelőtt az volt, hogy amint eléri a gyerek a 4-5 kilót, elég neki a 4óránkénti táplálás. És nem 15-20 évvel ezelőtt, hanem 5-10 évvel ezelőttről beszélünk."


Hát én ezzel nem értek egyet. Az én lányaim 4,95-tel és 4,7-tel születtek, akkor már ne is ettesem igény szerint, mert elérte a 4 kilót?!

Szerintem minden gyermek más, nővérem babája kihányta a kaját, ha 3 óránál kevesebb telt el a két szopi között. Az enyém meg nem hízott rendesen, ha nappal nem evett 2-2,5 óránként. Viszont éjszaka magától aludt 7-8 órát egyhuztomban.

Lehet, hogy azért nem kell fel, mert a gyerek sem. Ha a gyerek torkaszakadtából üvöltene, akkor Ő is felkelne, de egy kis nyöszörgésre én sem kelek fel.

Igaza volt az előttem írónak, hogy a gyerek sem piheni ki magát, ha csak egy-két csepp tejcsiért mindig kivesszük, ezen kívül a tejtermeléshez is fontos, hogy az anyuka kialudja magát.

A hozzátáplálásról annyit, hogy engem a nővéreim hurka-kolbásszal etettek meg 3 hónaposan és én is felnőttem valahogy allergia nélkül.

Ha a gyereket óvod mindentől az sem tesz jót neki. Gondolom a baránőd sem akar rosszat a gyermekének (egy anya sem akar), így szerintem van helyben akivel megbeszélje a gyerekgondozás ezen kérdéseit is.

2010. febr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
WHO bérenc, ez tetszik :)
2010. febr. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Én megtehettem,hogy megvegyem a tápszert neki,így meg is vettem 6 hós korig,úgy,hogy 800g egy hétig elég.De sokan vannak,akik nem veszik meg.Nem ítélem el,ez is lehet egy ok a korai hozzátáplálásra.Sok-sok oka lehet,nem szabad hamar ítélkezni.
2010. febr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
0%

Ezek az amerikaiak nem szoptatáspártiak az biztos.

De úgy veszem észer Nyugat-Európában-ban sem igazán.

Nem baj, majd szegény gyerek gyarpítani foja az amúgy is elhízott amerikai lakosság táborát:-((

2010. febr. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

azért nem szoptatás-pártiak, mert vissza kell menniük dolgozni 6 hét után, hogy működjön a gazdaság. igaz, itt mindenki szoptat legalább fél évig (én is megtettem), viszont dolgozni majd csak a gyerek jó esetben két, rosszabb esetben 3 éves korában megy vissza.

igaz, a gyerekeink nem annyira elhízottak, viszont a gazdaságunk romokban. :) ez csak egy aprócska megjegyzés volt, nem kívántam vitát indítani. :)

noj

2010. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
26%

sok nő otthon van évekig, elég, hogy csak a férj dolgozik, legalábbi ssok helyen azt írják, hogy ott milyen jólét van.

(van 1 ismrősöm, kint ment férjhez, 3-4 évig otthon volt)

atól függetlenül szerintem a legfontosabb a gyerek. szóval ez hamar visza kell menni gozni dolgot nem értettem soha és nem is fogom megérteni

egy évig leglább a gyereknek az anyja mellett a helye


na mindegy

2010. febr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó válaszolóval értek egyet.Bár néha a szükség törvényt bont,de nem biztos,hogy ennek a gyerek nem issza a levét.
2010. febr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!