Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ritkán, néhány másodperc...

Ritkán, néhány másodperc erejéig megpróbált póz mennyire árt?

Figyelt kérdés

Nagyjából heti egyszer rápróbálunk a "várható" készségekre. Gondolok itt arra, hogy amikor féloldalasan már magától ült, akkor leültettük az ágy közepére és néztük, hogy meg tudja-e már tartani magát. 5-6 mp után elborult, nem erőltettük.


Illetve most próbálkozik a felállással és a kanapén felállítottuk úgy, hogy a támlába kapaszkodott. 1-2 mp után letérdelt, akkor se erőltettük tovább.


Anyám szerint ez árt neki. Ennyi is?


Mielőtt valaki félreérti, nem akarunk semmilyen mozgásformát erőltetni vagy korábban kicsiholni, mint amikor magától csinálná. Csak kíváncsiságból próbáltunk rá ezekre, hogy vajon magától megy-e neki.


2015. febr. 19. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
ez amit elírtál az égvilágon semmit nem árt neki :) én amikor már láttam, hogy próbálkozik a felállással, akkor gyakoroltam is vele, hogy tudja majd a helyes módszert :) na persze nem órákat, de naponta párszor... hamar meg is tanulta :)
2015. febr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*leírtál
2015. febr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennyi is felesleges, ezzel nem fog hamarabb ülni vagy állni.

De a kanapéra ne tegyétek, mert később is ott akar állni, ami elég veszélyes lehet.

2015. febr. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Ennyi is felesleges, ezzel nem fog hamarabb ülni vagy állni. "


Végigolvastad, amit írtam a kifejtésben?

2015. febr. 19. 21:00
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is próbáltam amikor már láttam, hogy próbál ülni, de mindig eldőlt. Ebből is látszik hogy még nincs kész rá. Nem hiszem, hogy ennyi árt. Az a káros, amikor ülni nem tudó babákat, hosszasan ültetnek, kitámasztják. Pár hét múlva egyébként magától támaszkodás nélkül ült.
2015. febr. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyiket sem javasolnám, mert nincs értelme. Ha készen áll valamire, akkor úgy is megcsinálja. Ha magától nem csinál valamit, akkor az pedig azt jelenti, hogy felesleges is próbálkozni, mert úgy sem jött el az ideje. Érted mit akarok ugye? Nálunk most kezd járni. Próbálja elengedni a tárgyakat és úgy elindulni. Mi csak ösztönözni próbáljuk, hívogatjuk, de konkrétan nem járkálok vele kézen fogva, amit sokan csinálnak.
2015. febr. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem erőltetnék semmi ilyesmit még csak kíváncsiságból sem. Majd felül/feláll amikor készen áll rá.

Nem hiszem, hogy pár másodperc hosszútávú problémákat okoznak, de hogy nem tesz jót a gerincének, az is biztos.

2015. febr. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!