Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vásárlásmániás nagyi. Szóvá...

Vásárlásmániás nagyi. Szóvá tegyem, vagy csak mosolyogjak?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel van egy 2 hónapos kislányunk. Viszonylag fiatalon lettünk szülők (Ő 21, én 19 éves vagyok) és a vőlegényemnek van egy 4 éves féltestvére az anyukája többedik házasságából. A vőlegényem anyukája elég divat- és vásárlásmániás, szóval a kislány fél évesen úgy nézett ki, mint egy mini modell, rengeteg ruhája van a mai napig és csak a legjobb tervezőktől (külföldön élünk, itt nagyobb a választék).

2 hete áthozatta az összes babaruhát, kiscipőt és mikor megláttam a sok dobozt, azt hittem, hogy elájulok. Mert mondta, hogy majd átküldi őket, de én azt hittem, hogy pár bodyról van szó, nem 4 ruhásszekrénnyi ruháról, amik között elég sok olyan van, amiről az árcédulát sem szedték le.

Azt hittem, hogy ennyi lesz, de nem. Folyton vesz valamit, tegnap vett egy kabátot, meg 2 ruhát, hogyha megyünk síelni, legyen rajta valami új. Ma telefonált, hogy elmesélje, milyen édes dolgokat rendelt.


Tudom, hogy örülnöm kéne, hogy ilyen és nem az a típus, akitől menekül az ember. De ha ezt így folytatja, megfulladunk a babaruhákban. Nem az a sértődős fajta, de megbántani sem szeretném.



2015. febr. 22. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Szólhatsz, de szerintem felesleges lesz. Ebben a pénzes családban mindig ez lesz a divat, szokj hozzá!
2015. febr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Mosolyogj, de azért finoman célozhatsz arra, hogy köszönöd szépen, de ennyi mindenre nincs szüksége egy két hónapos gyereknek. :)
2015. febr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Örülj neki inkább nálunk a 2lányomnak nincs annyi ruhája mert nem kapnak.Azon vagyunk,hogy párom ki Menjen külföldre,hogy egy kicsit jobb legyen.
2015. febr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Örülj neki! Bárcsak hasonló nagyink lenne...

Fogadj el mindent, és, ha kinőtte adakozd el a rászorulóknak, erről a nagyinak nem kell tudnia. És legalább jót is cselekedsz.

Úgy látszik a mami nem tud mit kezdeni a pénzével, de az egészben az a legjobb, hogy eszébe jut, hogy nagymama és van unokája, akire el tud verni egy tetemes összeget. Gondolom ezenkívül költ magára is bőven.

2015. febr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem örülj neki. Ami tetszik tartsd meg, ami nem, vagy ha már kinőtte azt meg ajándékozd el, vagy add el és vegyél későbbre cuccokat a babádnak.

Nálunk sajnos nem ilyen a nagymama, szerintem 2 badyt nem vett eddig az unokáinak, persze nem is várom el, de nem is nagyon jön játszani velük, vagy játszóterezni se. Viszont 3 havonta megy külföldre pihenni. :)

2015. febr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Örülj neki! Nekünk mindent meg kell majd venni, a tesóméknak ugyan van egy fiuk, de ő már nagyocska és régebben elajánékoztak a babacuccait egy szegényebb ismerős-családnak. Így nekem mindent meg kell majd vennem. Rettentően boldog lennék, ha csak úgy kapnék tök ingyen egy csomú jó rucit. (Ha túl sok van én szívesen átveszem postán :D)
2015. febr. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
Zsír a Nagyi!Az én kislányomnak 2 nagyija van az egyik normális,de szegény így nem tud venni, a másiknak lenne pénze,de nem normális,és nem vesz semmit.Add el amit kinőtt ha nem akartok másik babát,és tett félre Neki nagyobb korára.
2015. febr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Örülj neki!!! Szüleimnek csak apróságokra telik, a másik nagymama meg inkább adományozza a fél nyugdíját havonta az egyháznak minthogy a lányomnak bármit is megvegyen, mondván őneki minek, elég hogy szereti... szóval ha el akarod ajándékozni gondolj rám is :D
2015. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!