Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos/éves koráig...

Hány hónapos/éves koráig tervezitek szoptatni babátokat? (már aki szoptat)

Figyelt kérdés
Én 6 hónaposan tervezem elkezdeni a hozzátáplálást, remélem pár hét alatt eljutunk oda, hogy reggel-este lesz csak cici, és 10-12 hónapos korára szeretném elválasztani. Ti hogy tervezitek?
2010. febr. 12. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Én 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, de nem volt előttem semmiféle cél, hogy meddig szoptatom a kislányomat..én úgy gondolom, addig, amíg mindkettőnknek jó. A hozzátáplálás nem egy olyan, hogy onnan aztán hipp-hopp, pár hét és már nem is szopik, megszűnik minden ez iránti igénye..emellett nem is verseny, ki tudja hamarabb kiváltani az étkezéseket. Inkább fokozatosan, a baba igényeit figyelembe véve kellene ezt is csinálni.. az enyém most 17 hónapos és még bizony elég sokszor szopizik, pedig már mindent megeszik. Hogy meddig fog? Amíg mindkettőnknek jó..a nagy tesói is 2 évesen hagyták el, minden külső praktika nélkül :)
2010. febr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia

Én úgy gondoltam addig szoptatom ameddig igényli és van tejem. A 7. hónaptól egyre kevésbé igényelte a szopikat most 10 hónapos és már csak este hajlandó szopizni. Szóval saját magát szoktatta le.

2010. febr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Ezeket olvasni számomra egy mese. Az én kisfiam annyira cicis, hogy ha elfogyna a tejci, akkor szerintem véresre szopná!

Elvileg magától elhagyja majd? Hihetetlen...


De hogy a kérdésre válaszoljak:


Addig szoptatok, amíg csak lehet, mert annyira szeretem! Lehet ezt érzi a fiam is, ezért ragaszkodik ő is ennyire hozzá. (Bár én az a kismama típus vagyok, aki ha nem tudott volna természetesen szülni és kizárólagosan szoptatni, akkor már pszichológushoz járnék, azzal a töréssel, hogy még ennyire sem vagyok képes, hogy világra hozzam saját erőből a gyermekem és testemből tápláljam! Mert ne a modern kornak (császármetszés, tápszer) köszönje az életét, hanem nekem, mert én vagyok az anyja!)

2010. febr. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem is fontos a szoptatás, bár főként azért, mert tudom, hogy neki ez nagyon fontos. De ha már eszik mindent, akkor szeretném visszakapni a testem. Nem tudom, hogy hiányozni fog-e a ciciztetés, lehet, hogy igen, lehet, hogy nem.
2010. febr. 12. 21:40
 5/9 anonim ***** válasza:

11 hós lesz a manó és még igencsak cicizik, persze már sokfélét eszik.

én is addig szeretném, amíg van tejem és igényli.

ez egy testi-lelki kapocs közöttünk, ilyen senki mással nincs csak velem. addig élvezzük, amíg lehet.

egyébként ez a legjobb immunerősítő neki, és ebben a gagyi időben nem árt.

2010. febr. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Most biztos én leszek a fekete bárány, de őszinte leszek. 8 hónapos korig szoptattam, és ennek két oka volt. Az egyik, hogy már nem nagyon volt tejem, a másik pedig, hogy a lányom se igen kérte tovább (lévén, hogy nagyon meg kellett dolgoznia azért a kis tejciért. ő az elejétől fogva kapott tápszeres kiegészítést). Egyébként ez szerencsésen egybeesett az én tervemmel is, miszerint ha már foga lesz, és a hozzátáplálásnál minden mást eszik, akkor befejezzük. Nálunk így volt.
2010. febr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
enyém 4 hós koráig szopott, a fél évet szerettem volna kihúzni, de a végén kevés volt nagyon, nem volt értelme kínlódni vele. császáros voltam, azt mondta a védőnő, hogy ez is eredmény, sok császáros anyuka csak 1-2 hóig tud. nem tudom, van-e összefüggés :)
2010. febr. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is császáros voltam/vagyok, a fiam 4,5 hónapos és még nagyon sok tejem van. Szerintem ez nem függ össze.

Fél éves korában szeretném elkezdeni én is a hozzátáplálást, de addig fog szopizni, amíg neki jó.

2010. febr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, 14 hónapos korára fogom elválasztani, mert megyünk újra lombikra.
2010. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!