Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikorra tervezitek a következő...

Mikorra tervezitek a következő babátokat?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni hogy ha mi is szeretnénk kistesót ,akkor mikor kéne összehozni?

9 és fél hós a kisfiam,tehát jövő augusztusig jár a Gyed!

Vagyis még amig Gyeden vagyok addig kéne a baba vagy hogyan ?

Mert nem igazán értem!

Ha Gyeden vagyok és teherbe esnék akkor tovább kapnám a Gyedet vagy már a gyest!

előre is köszönöm a válaszokat!!


2009. máj. 25. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Szegénykém, mindjárt úgy megkapod itt a magadét, hogy anyagias vagy, mindjárt Rád vetik magukat...szerintem az lenne az ideális, hogy akkor szülj, amikor lejárna a gyeded a nagyobbikkal.
2009. máj. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én úgy fogom kivitelezni, hogy gyed után visszamegyek dolgozni és amint meglesz az egy évem a munkában, elkezdünk dolgozni a kistesón. Így újra kapok majd minden ellátást, a TGYÁSt is, meg a gyedet is. Úgy tudom, a gyedet kapnád, de sajnos az előző gyed lenne az alapja, tehát kevesebb lenne. Mindig az előző évi átlag jövedelemből állapítják meg az összeget.
2009. máj. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszike a válasz mindkettőtöknek!!

Kedves első hogy érted?

Mi ebben rossz amit irtam?

2009. máj. 25. 14:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Második válaszoló! a gyed nem lesz alapja a következő gyednek, hiszen az ellátás, és az nem számít bele a gyed alapjába, mostani állás szerint, ha gyed lejárta után a gyesbe szülsz bele akkor az aktuális szerz.szerinti bér de legfeljebb a min.bér kétszerese lesz az alap, ha két gyerek közt 1-179 napot dolgozol akkor az erre az időszakra kapott bér és ha véletlen táppénzre mész akkor az első 15 nap betegszabadság átlaga lesz az alap,de legfeljebb a min. bér kétszerese, ha min. 180 napot dolgoztál akkor pluszba a tgyás korlátnélküli

remélem a kérdezőnek is tudtam segíteni

2009. máj. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
semmi rossz nincs benne. Csak néha olyan fárasztó kismamák vannak itt... Most úgy tűnik megúsztad! :)
2009. máj. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves 14:20-as, köszönöm a kiigazítást. Ezek szerint rosszul informáltak. Ketteske voltam. :-)
2009. máj. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

14-20-as vagyok, én is gyeden vagyok októberig és januárra jön a 2. babó, nagyon figyelni kell hogy jöhet ki jól az ember hogy meg is tudjon élni,

minden jót kívánok mindenkinek

egy könyvelő kismama

2009. máj. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!