Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós a kisbabám, mit tegyek?

Hasfájós a kisbabám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Négy hónapos kislányom gyakran sír a szoptatás után. Kemény a pocija, és ritkán kakil. Mit tegyek? Az orvos szerint ez természetes, el fog múlni. Már két hete, hogy ez megy, de annyira szenved, hogy nem bírom nézni :(. Tudtok ajánlani valamit?

2015. febr. 23. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Két hete kezdődött? Te nem változtattál valamit az étrendeden? Lehet, hogy valamire érzékeny.
2015. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Furcsa, hogy két hete kezdődött, ilyenkorra már el szokott múlni a csecsemőkori hasfájás. Nekem is az volt az első gondolatom, hogy ha szoptatod, a Te étrendedet kellene átgondolnod, lehet, hogy érzékeny valamire. Az én fiamról 4 hónaoos korában derült ki, hogy tejérzékeny. Fájdalmai voltak, véres volt a széklete.
2015. febr. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt, kb 1 hónap után elmúlt a ritka kakilás, de a hasfájás sokáig tartott, néha még most is fáj neki (10 hónapos). Masszírozd a pocakját, nálunk ez segített a kakinál. [link]
2015. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Furcsa,hogy kéthete kezdődőtt,nekem 1 hetes korától fájt a hasa. A szelektől görcsöl,vagy székrekedés? Ha székrekedés,a masszirozás és a tornáztatás amit meg kell próbálni (szelekre is jó) meglehet próbálni a mecsek teát (figyeld,hogy nem lesz-e rosszabb,mivel átmozgatja a beleket van akinek csak jobban fáj tőle,ha ez a helyzet ne add tovább) a védőnők pedig a cukros vízet szokták ajánlani,de ezt csak akkor ha muszály,nekem nagyon soknak tűnik a cukor amit bele kell tenni. később már ehet olyanokat amik meghajtják,de ha nme muszály még ne etesd,ne a tej rovására menjen. változott az étrended mostanában? pl. a csoki,a banán ezek fogják a pocit. ha a szelek a gond,ettél puffasztó dolgot mostanában? van amelyik baba a tejet nem bírja az anyuka étrendjében,ez akár 3 hét is lehet mire kiürül. ha a puki a gond, arra sok minden van,kinek mi válik be. (nekünk semmi,csak az idő) vannak a szélhajtó cseppek pl. az espumisan és az infacol, vannak a laktózlebontó cseppek pl. a colief és a lactase comfort,van a jótékony baktériumokat tartalmazó biogaia, van a mecsek tea, a gripe water gyógyvíz és a szélcső (amit nem ajánlok,van aki nem szokik hozzá, de nekünk pl.igen) ezenkívül még hasznos a hasra tett melegítőpárna,a hasra fektetés (én csak ébren szoktam) hogy kimozogja. szóval sok lehetőség van,ha pedig semmi nem használ,és nagyon keservesen sír ajánlom a hordozást,de megnyugtatja még őket a zene, a babakocsizás,az elektromos bébihinta.
2015. febr. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!