Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Véleményetek szerint szüksége...

Véleményetek szerint szüksége van a babának arra, hogy a szüleink kívül másnál is legyen?

Figyelt kérdés
7 hónaposról van szó. Ha dolgom van a férjemmel hagyom. A családom szerint pedig náluk is ott kéne hagynom néhány órára,mert szüksége van rá.
2015. febr. 23. 17:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
38%
Nem, nincs. Egy kisgyereknek kizárólag az anyukájára van szüksége. Ellenben, ha ott is jól érzi magát, akkor egyszer-egyszer nyugodtan maradhat.
2015. febr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

Előző válaszolóval annyiban nem értek egyet, hogy egy babának pont ugyanannyira szüksége van az apukájára, mint az anyukájára.


Szerintem attól, hogy nincs szüksége arra, hogy a nagyszülőkkel, más családtagokkal legyen, jót teszel vele mindenkienk, de csak akkor ha a baba ismeri őket és nem érzi idegennek.

2015. febr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
Sztem egy ilyen kicsinek nincs, viszont azt nem mondanám h kizárólag az anyjára van szüksége sztem az apjára is ugyanúgy mint az anyjára. Sztem még az jó ha kisgyerekek közelébe van, játszik velük néha. Sztem arra h másnál egyedül legyen órákat majd csak 3-4 évesen van igénye inkább.
2015. febr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
48%
Szociális értelemben nyilván az apjára is szüksége van, de pusztán biológiai síkon csak az anyára. Azt megnézném, hogy apuka megszoptatja a gyereket. Egyébként vannak olyan babák, akiket még az apjuk sem tud megnyugtatni (és minden nap látja) még annyi időre sem, amíg anyuka pl. wc-re megy. A gyerekek életében csak az anya az olyan unikális személy, aki egyszerűen nem helyettesíthető.
2015. febr. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szüksége/igénye nincs rá, viszont (bár személyiségtől is függ) valószínűleg később is könnyebben fog szocializálódni, ha több emberhez szokik.
2015. febr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%
Sztem ott régen rossz vmi ha az apa nem tudja megnyugtatni a gyerekét. Nem tudom elképzelni h egy olyan családba ahol az apa mindenbe kiveszi a részét és csinálja is h ott ilyen előfordul.
2015. febr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%

Igen szüksége van rá, 7 hós már nem csecsemő nyugodtan lehet szocializálni, sőt biztos a nagyszülők is örülnének a babának. Persze élletanilag az anyján kívül nem kell neki senki, ennyi erővel apuka se menjen a közelébe...

Mondjuk a szükség elég hülye szó erre.

2015. febr. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
41%
A szüleire van szüksége. Arra biztos nincs, hogy órákat a nagyszülőkkel legyen. A szocializáció ráér 3 évesen.
2015. febr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
94%
Hát nem tudom, szerintem gyerekfüggő is. Az én kislányom már 5 hónaposan volt a nagyszülőknél nélkülünk egy két órára. Nem is érdekelte hogy nem vagyunk ott. 9honaposan ott is aludt. Mai napig nem lehet levakarni a nagypapáról. Imádja. Egy nyitott barátkozós, mindig jókedvű kislány. Mondjuk 100%-ig megbizom anyosomékban. Szóval nem igen érdekel, hogy egyesek szerint 3 éves koráig nem lehet mással. Az meg kész vicc hogy a gyerek apjáról úgy beszélnek egyesek mintha idegen lenne. A férjemre ugyanolyan szüksége van a kislányomnak mint rám
2015. febr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem arról van szó, hogy nem lenne el velük. Ha ott vagyunk, akkor is anyuék csinálnak vele mindent, etetés, pelenkázás, dajkálják, játszanak vele. Csak mi is ott vagyunk a férjemmel. De ha valami dolgom van, azt úgy intézem, hogy a férjem otthon legyen és tudjon vigyázni a babára. Ő is el van vele meg tudja nyugtatni. Anyuék szerint ezt nem így kéne, mert a kisfiamnak SZÜKSÉGE van arra, hogy rajtunk kívül mással is legyen,úgy hogy otthagyjuk, mert különben később problémái lesznek az óvodai, bölcsődei beilleszkedéssel. Ez tűnik olyan hihetetlennek számomra, mert van akinek nincs lehetősége másra hagyni a babát, mégis jár a gyerek bölcsibe, oviba. Vagy van ilyen összefüggés valóban? Bocsánat, ha nem pontosan fogalmaztam meg a kérdést.
2015. febr. 23. 21:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!