Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig van szüksége egy...

Meddig van szüksége egy kisgyereknek a déli alvásra?

Figyelt kérdés
Van egy két évesem, úgy veszem észre, hogy már nem igazán kell neki a déli alvás. Egyszerűen nyűglődéssel, vitával fekszik le aludni és akkor is szenved még egy órát legalább. Nem akar már aludni délbe vagy mi lehet az oka? Egyre sűrűbben van az hogy nem delel, de nem is nyűgös délután, este viszont időben elalszik. Mit tegyek? "erőltessem" még egy kicsit a delelést? vagy hagyjam? alszik ha akar? hogy csináljam?
2014. ápr. 24. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem nyűgös alvás nélkül délután, akkor én nem erőltetném. Én sem aludtam már ennyi idősen délután, sőt az unokatestvéreim zöme sem. Legalább este könnyebb a lefektetés.
2014. ápr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Viszont ha alszik délben akkor képes lenne vagy 4 ig 5 ig is aludni, ezért így negyed 3 felé fel szoktam általában kelteni, de még így is fél 10-10 kor alszik el este.
2014. ápr. 24. 14:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Mikor nekem nem akart a lányom ennyi idősen aludni, akkor kitoltam az alvást 2 órára és 4 körül keltettem , Este ugyanakkor aludt el. Persze minden gyerek más, reggel mikor ébred?
2014. ápr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez tényleg nagyon egyéni dolog a gyerekeknél, hogy ki mennyire igényli.

Az én kiscsoportos ovisom még nagy boldogan és sokat alszik délután az oviban is és itthon is (hétvégén pl.)- 2 évesen sem volt soha semmi gond ebből.


De ismerek egy pont ugyanennyi idős kisfiút, a barátaink- ő már alig-alig alszik és kisebb kora óta állandó otthon emiatt a cirkusz.


Erőltetni semmiképpen nem kell, annak sok értelme nincsen.

Én inkább arra "gyúrnék rá", hogy jól kifáradjon ebédre és akkor majd húzni fogja az ágy.


Olvastam több cikket arról (illetve nekünk nagyon lelkiismeretes a gyermekorosunk és az óvónénink is, velük is beszélgettem erről), hogy egészen más típusú alvás a délutáni pár órás, mint az éjszakai és a szakemberek szerint fontos segítség a kicsik idegrendszeri érésében.

Hajlamos vagyok elhinni.

2014. ápr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez minden gyereknèl vàltozó! Addig amíg ö igènyli. Az enyèm pl 1 èves koràtól elhagyta a nappali alvàst egyik napról a màsikra.
2014. ápr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mindíg hüledezek az ilyen kérdéseken hogy 1-2 éves gyerek nem alszik!Az én 4 évesem délután 5 órakkor a fejetetején állna ha nem aludna délben lagalább 1,5-2 órát és így is este 9-kor alszik!Jó persze tudom nem egyformák a gyerekek de a mi dokink is mindíg azt mondja hogy a déli alvásnak nagy jelentősége van agyi és idegrendszeri érettség szempontjából és nem ugyanaz az éjszakai alvással!

Reggel egyébként mikor kel????

2014. ápr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Változó mikor kel reggel, ma pl már 6 kor fent volt így biztos hogy fog aludni délben. Tegnap 7 ig aludt, de általában 7 fél 8 ig alszik. Tegnap este 10 óra is elmúlt hogy elaludt, pedig tényleg kifárasztottam, játszótéren voltunk, homokoztunk, labdáztunk, sétáltunk.
2014. ápr. 25. 08:44
 8/9 A kérdező kommentje:

A 3-as válaszolónak:

Ha én kitolnám az alvást, akkor még éjfélkor is fent lennénk..

2014. ápr. 25. 08:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2éves korától nem alszik délben, de este 7kor már lefekszik és másnap 7ig alszik. Bölcsibe, meg majd az oviba van belőle gond,mert haza kell hozni délben. De ennyi. Ne erőltesd, ha nem alszik délbe akkor fektesd le 6-7kor és reggelig aludni fog meglátod :)
2014. ápr. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!