Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Àprilis elején lesz 2...

Àprilis elején lesz 2 éves és még nem megy ez nem normális igaz?

Figyelt kérdés

Baràtnőm kislàny àprilis elejèn lesz 2 èves, ès magàtòl nem megy sőt èn ùgy làtom vezetve sem nagyon olyan mintha kicsit csuklana össze.

Àllni àlldogàl de sokszor beinog ès akkor rögtön kapaszkodik ès ül is le.

A anyja mindig kèzben tartja szerite semmi baja ...ès tudom nem kellene foglalkoznom vele nem az enyèm de azèrt aggòdom...

Egyèbkènt 17kg körül van....lehet hipoton?


2015. febr. 24. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
18 hónapos korig szoktak várni az orvosok, hogy önállóan menjen a gyerek, ha addig nem indul el, érdemes kivizsgáltatni. Barátnőd kislánya akkor most kb. 22 hónapos, hát igen, szerintem baj, ha nem megy.
2015. febr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

És szerintem az is baj, ha 17 kg.

Fiam szintén áprilisban lesz 2 éves, ő 14 hónaposan kezdett menni, és most 13,5 kg, őrá is mondják, mennyivel nagyobb a kortársainál.

2015. febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
nyilván hogy nem tud menni, össze függ azzal hogy duci...több mozgás több energia..
2015. febr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is összefügghet azzal, hogy sokkal nagyobb a súlya, mint kellene. Egy átlag ilyen korú gyerek kb. 11-12 kg, még ha magas is, akkor is nagyon sok neki az a 17 kg.(Csak a saját példánm jut eszembe, hogy én 13 kiló voltam egy évesen, és csak 16 hónaposan indultam el, mert nehéz volt vinni a fenekemet. Összehasonlításként, a lányom most lesz két éves a napokban, és még 12 kiló sincs, pedig magas kislány, és nem is sovány, inkább masszív. Majdnem 90 cm magas.)
2015. febr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azèrt tűnt fel mert kislànyom 32hètre született pont egy èv van köztük, tehàt ő is àprilis 2àn lett meg. Ès 2 hónapja masszívan àll, bùtorok mellett sètàl egèsz nap meg sem àll maszik, utàl kèzben lenni mindig felfedez. Az ő kislànya kb sír ha leteszi, csak akkor marad csöndben így ha valamit mejszolhat. Próbàltam ràvenni hogy hozza el a dèvènyesünkhöz ide Szegedre csak megnèzni, de szerinte Lilim van túlstimulàlva ès majd meglàtjuk meg lesz a böjtje ès az ő a Katàcskàjànak semmi baj. Legutòbb egy hónapig nem beszèlt velem mert megemlítettem neki hogy ez így nem biztos hogy jó... pedig tènyleg nem bàntani,itèlkezni akarok csak segíteni. De akkor ha igazam van erőszakosabb leszek...
2015. febr. 24. 12:15
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs köze a súlyához.Egy ismerősöm lánya 3 éves,24kiló a 100 centihez és tud járni,nincsen gondja. Lányom is 15,5 hósan indult el csak és nem volt kövér. 2 évesen 12 kiló 92 centi volt.Most 95 centi és 13-13,5 kiló.
2015. febr. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért kíváncsi lennék, hogy az orvos mit mond. Nem tudom elképzelni, hogy nem küldte még el a gyereket kivizsgáltatni.
2015. febr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!

Lehet hipoton, de azt neurológus tudja megállapítani.

Nálunk a nagyok hipotonok voltak, tornával szépen "behozták" a mozgáslemaradást. Mindkettő 16 hónaposan indult el, 1 évesen álltak fel.


A súly az gond lehet. Nekem a fiunkra mondták, hogy a hipotoniáján kívül a "nagy" test is akadályozta egy kicsit a mozgásban, pedig csak nagy növésű. Most 4 évesen 18kg és 110cm. Vékonyka egy kicsit.

A 2,5 éves lányunk 90 cm és ehhez 12 kg.


18 hónapos koráig kell elindulnia, ő már túl van ezen, ráadásul nagy a súlya is. Mindenképpen látnia kéne szakembernek.

2015. febr. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ezt a kislányt mindenképpen látnia kellene orvosnak. Védőnő mit mond, neki nem tűnt föl semmi? Szerintem igazad van, hogy aggódsz, azok alapján amit leírtál.
2015. febr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A vèdőnőt nem tudom mit mond, az orvos semmit...de az az igazsàg règen sem volt jò orvos, mèg èn is hozzà tartoztam egy ideig ès akkor sem volt fiatal. Alig van betege ,elèg öreg....szereinte csak lusta. Melinda pedig azt mondta majd viszi ha a doktornèni mondja,ő is felnőtt. Jó jó de szerintem szegèny nem is tud az új módszerekről.

Ràadàsul szerintem pedig lusta baba, nincs ilyenkor hajtja a felfedezès fejlődès. Azt hiszem valahogy "vèletlenül" ösyzehozom a dèvènyessel, hàtha sikerül rendesen beszèlni vele, ő sok orvost,neurològust is ismer ha szüksèges, de remèlem nem.

2015. febr. 24. 17:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!