Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babám miért nem...

Tápszeres babám miért nem hajlandó semmit enni kanállal? ( alma, krumpli)

Figyelt kérdés
Most kezdjük a hozzátáplálást 5 hónapos
2015. febr. 25. 09:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Vagy mert nem ízlik neki az alma, krumpli, vagy ő még nem érett rá. Lehet még próbálkozni: őszibarack, körte, banán, sütőtökkel ezeknek az íze talán jobban tetszik majd neki. Ha pedig még nem érett a kanalazgatásra akkor se csüggedj, mindem nap/másnap/harmadnap kínáld meg valamivel amikor eljön az ideje el fogja fogadni.
2015. febr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

főleg, hogy nem ízlik. én rengeteget szenvedtem már teljesen el volta keseredve, hogy nem tudom etetni, erőltetni perze nem szabad, mikor egyszer anya főzött almát, nem tudom hogyan(talán héjastul..), valami sárgafélét(nem is érdekelt, mert nem akartam magam idegesíteni, hogy úgyse eszi majd) és erre meg úgy ette, hogy még kért is..


itthon persze nem udok úgy almát csinálni, nem is eszik mai napig sem az én almám(9 hós)

2015. febr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

5,5 hós a lányom, ő sem hajlandó.

Egyszerűen nem nyitja ki rendesen a száját.

Próbáltam almát, őszibarackot, de semmit. :S

Fiam is tápszeres volt, ő 5 hósan kezdte és simán ment neki.

Nincs összefüggés , h tápszeres vagy nem.

De nem tudom mit csináljak... Te minden nap próbálod ennek ellenére ugyanúgy?

2015. febr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi hogy válaszoltatok.

Már az első falat után nem nyitja ki a száját, jó erősen beszorítja, és bizalmatlanul nézi a kanalat. Tejpépet is próbáltam, ahhoz sem nyitja ki a száját. az a furcsa hogy egy hétig egész jól ment, az almalé volt csak kanalazva, kicsit fintorgott, de 4-5 kanállal megevett. Utána viszont bármit bátmilyen formában (lé, pép) csináltam, nem kell nei. :( olyan mintha elment volna a kedve tőle. Még a tejpépet sem pedig azt már 3 hete kapta és szivesen ette. Lehet hogy elvettem a kedvét? Minden nap délben kínálom meg, tényleg csak 1-2 kanállal, egyrés mert nem fogadja el másrésztzt meg mert nem akarom erőltetni. Már belenyugodtam hogy majd eszi ha akarja...

2015. febr. 25. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!