Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 5 hónapos, se az alma,...

Babám 5 hónapos, se az alma, se a barack, de még a tejpép sem ízlik neki. Hogyan tovább, banánt próbálhatom, vagy jöjjenek a zöldségek? Ha igen, mivel kezdjem? Répa, krumpli?

Figyelt kérdés
2013. febr. 1. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha megsütöd az almát,úgysem ízlik neki?

Lehet hogy a zöldségek jobban fognak neki izleni.Szerintem elöször a répát,sütőtököt kóstoltass,mert a krumpli magában nem igazán nyerő.Ha megeszi az almát,akkor krumpival keverheted,a kislányom egyik kedvence!Egy válogatós kislány anyukája!:)))

2013. febr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd, lehet, még nincs kész arra, hogy egyen. 6 hónapos korig az anyatejet vagy tápszert javasolnak a gyerekorvosok. A fiam sincs oda az ízekért, 7 hónapos anyatejes és nem kell neki semmi. Kihagyok 4-5 napot és újra kínálom, ha nem kell, megint. Nem szabad erőltetni.
2013. febr. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia. Lányom lassan 11 hónapos és a mai napig öklendezik a gyümölcstől, és a tejpépért sem rajongott soha. A zöldségeket viszont nagyon szereti. Én mikor betöltötte lányom a 6. hónapot, már a húslevesből szedtem ki neki a zöldségeket és turmixoltam össze. Meg ilyen tájt vezettem be a csirkehúst...nagyon szereti a mai napig.:) A krumpli elég ízetlen önmagában, ahogy az előttem válaszoló is írta, de répával keverve már ízesebb. A sütőtök is jó lehet lányom azt is szereti.

Minden amit eddig kóstoltattál a babáddal nem ízlett neki? Vagy volt amit megevett? Még az is elképzelhető, hogy nem igényli a szilárd ételt.

2013. febr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És az almát hogy süssem meg? Meghámozva,vagy csak megmosva,papíron,vagy anélkül,mennyi idő alatt sül meg? Még csak almát és barackot kínáltam neki,mindkettőt kb.egy hétig próbáltam,de fintorog,kitolja a nyelvével. A barack ízlett neki egy napig,másnap már az sem kellett. Tudom,elég neki az anyatej stb,nem is étkezést akarok kiváltani,csak kóstoltatni,hogy szokja az ízeket. És ha mondjuk raknék egy kis anyatejet az almához,barackhoz? Nem tudom,nem akarom erőltetni,most már egy hete semmit nem adtam,de újra rápróbálnék,gondoltam banánnal. Csak nem tudom,hogy lehet-e ennyi idősen.
2013. febr. 1. 11:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Megmosod az almát,elnegyedeled és megsütőd,persze elötte kicsumázod.Ha megsült ne várj vele sokat,mert akkor nehezebb kikaparni a héjából.Az én lányom például a zöldségekért nincs annyira oda.:))A banánnal óvatosan mert puffaszthatja,én kiszoktam vágni a magját.
2013. febr. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A barackot meg a tejpépet általában szokták szeretni, majdnem mindegyik baba. Ha a tied nem eszi, azt jelenti, hogy még nem érdeklődik az új ízek iránt. Várj 1 (max. 2) hetet, és akkor próbáld újra.
2013. febr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 frászkarikaborsó ***** válasza:
5 hónaposan még nem biztos hogy készen áll az emésztőrendszere a hozzátápláláshoz, ha nem tetszik neki akkor leginkább ez az oka. 6 hónapot javasolnak újabban (na nem az előző generációs védőnők és orvosok, mert ők még a 4 hónapnál vannak leragadva).
2013. febr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!