Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiús anyukák! Fütyi kérdés?

Kisfiús anyukák! Fütyi kérdés?

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteg ilyen kérdés volt már, végig is olvastam őket, de csak még jobban elbizonytalanodtam. Fogalmam sincs, hogy kell-e húzogatni a kukiját, vagy nem, és ha igen, akkor mikor, mennyire, stb.. Elsősorban olyan anyukák válasza érdekelne, akiknek a fiának a kukiján születése óta kicsike a lyuk. Lassan 4 hónapos kisfiam fütyijén akkora lyuk van csak, amin a pisi kijön, és kész. Teljesen zárt. Én elhiszem, hogy valaki nem húzogatta,mégsem kellett műteni, tarara, de fütyi és fütyi között is van különbség. Két fiútestvérem van, az egyiknek születése óta szinte feljött a bőr, a másiknak meg nagyon picike lyuk volt csak, neki sokáig kellett húzogatni, mire bejáratódott.


Szóval azokat az anyukákat kérem, hogy írják le a tapasztalataikat, akiknek a fiuknak csak minimális lyukacska volt a fitymáján. Köszönöm


2015. febr. 25. 13:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Anyamnak fogalma sem volt rola. A vedononek sem.


Ezert egynap kijottek es szo szerint leteptek. Amikor bogtem ahogy a torkombol kifert, akkor elrohant. Azota sem lattuk tobbet. Most, majdnem 30 evesen korul kellett metelkednem, mert emiatt beszukult a fitymam es a frenulum is rovid lett.

Persze erre is magamtol jottem ra. Addig pedig a kellemetlen erzes volt.


A legjobb orvost, amit meg tudsz fizetni kerdezd meg.


itt egy cikk. Annyiban javitanam, van akinek 2 eves korban sem valik meg el. Akkor sem szabad annak kinzasnak kitenni a gyereket(aki nem tudja megvedeni magat meg...), amit en atszenvedtem.


[link]

2015. febr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
4%
Körül kell metéltetni és akkor nincs ilyen gond.
2015. febr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

#2


En vagyok az elso hozzaszolo. Remelem a gyerekednek sosem fog fajni a feje, mert te azt is levagnad.


Ugy, hogy en korul vagyok metelve es az orvosi problemamat megoldotta meg en sem meteltetnem korul a gyerekem csecsemokoraban.


Foleg ugy, hogy nem is tanacsolta az orvos es azt sem tudja az anyuka, hogy mi a helyes lepes!

2015. febr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jézusom, utolsó, ez aztán a megoldás! Az én kisfiamnak a kezdetektől húzogatjuk kicsit a fütyijét minden fürdetéskor (finoman, amíg engedi a bőr). Nekünk a gyerekrovos is és a védőnő is ezt tanácsolta. Kb 3 éves korára engedi el teljesen, azt mondták. Addig kell csinálni minden nap.
2015. febr. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A kettesnek írtam én is...
2015. febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
9%
Akkor nem tudom miért javasolja mindenki a körülmetélést.
2015. febr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6


A gond veled az, hogy tul sok mindent nem tudsz.

Akkor legalabb maradnal csendben. (1-es voltam)

2015. febr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Fürdésnél finoman húzogasd,de csak addig amig engedi magát a bőr, mert ha betéped nagyobb bajt okozhatsz, mintha egyáltalán nem csinálnád.türelemjáték,sokáig fog tartani.

Vannak szteroidos krémek,amelyek vékonyítják a bőrt,így könnyebb lehet hátrahúzni, de ez csak azoknak inkább, akiknek kis rész nem jön már csak fel-én nem kentem,erről nincs tapasztalatom.Nagyobbik fiamnak 6 évesen megcsináltattuk, mert kb, félig jött fel a bőr évek óta,nem volt mire várni.Most a 4 évesemnek sem jött még fel teljesen, várok még vele is.4 hónapos korban, ha tud rendesen pisilni,szerintem nincs különösebb teendő.Később,ha nem oldódik, olyan orvost keress,aki nem metszi, hanem felfejti a bőrt.Ég és föld...Kb 5 perc volt,az érzéstelenítés krémmel-nincs vágás, vér,ordítás-másnap picit duzzadt volt,kentük,harmadnap fájdalom nélkül húztuk a bőrt.Ráérsz még,olvasgass-de ne vágasd!

2015. febr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Olyanoktol kellene meg tobb valasz, mint a 8-as.


Ilyen jol felkeszultnek kell lenni az anyukaknak, szerintem.

2015. febr. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunk egy nagyon humánus doktornéni, Ő azt javasolta, hogy 1 éves korig nincs semmi teendő, utána minden fürdésnél épp csak annyit kell felhúzni, amennyit a kisfiad fitymája engedi. 2 éves lesz a fiam, húzgálom Neki minden fürdésnél már 1 éve, van haladás, de még mindig csak a makk hegye látszik. Valóban türelemjáték. Most viszem a 2 éves státuszra, és külön meg fogom kérni a gyerekorvosunkat, hogy ne nyúljon hozzá. Biztosan nem tépné fel, de jobb a békesség. Inkább figyelmeztetem, hogy ne tegye.
2015. febr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!