Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az én kisbabám, miért nem...

Ha az én kisbabám, miért nem gondoskodhatok Róla?

Figyelt kérdés

Nem volt tervezett baba, az anyámmal párszor volt vitánk emiatt. Megkaptam, hogy Ő biztos nem fog semmiben segíteni, tőle ne is várjam el, hogy akár 10 percet vigyáz Rá, az én gyerekem lesz, majd én megoldom.

Mi ezt a vőlegényemmel tudtuk és vállaltuk a babát, a biztos anyagi háttér megvolt, az egyetemet meg majd folytatom 3-4 év múlva.

De az anyám nem éppen úgy viselkedik, ahogy mondta...

Mindenbe beleszól, folyton nálunk lenne, szó szerint kiveszi a gyereket a kezemből, mert "én nem értek hozzá". Olyan dolgokba akar beleszólni, ami egyáltalán nem tartozik rá (miért lett császárom, miért van ennyi babaruhánk, miért nem vagyunk soha itthon, miért altatom napközbe a picit kiságyba, stb). Ma már abba is belekötött, hogy mi az, hogy a párom elment síelni a barátaival...

Komolyan, már gyomoridegem van, ha csörög a telefon és ki kell találnom valamit, hogy éppen miért ne jöjjön ide. Elhiszem, hogy a jószándék vezérli, de ez akkor is sok. Pl. a párom anyukájával könnyebben beszélgetek erről, mert Neki van egy 4 éves kislánya és jobban tisztában van a mai dolgokkal, meg nem is erőlteti ennyire a saját akaratát. Szóval ha valamiben bizonytalan vagyok, általában Vele beszélem meg.


Már komolyan tanácstalan vagyok. Próbáltam finoman jelezni ezt anyának, de semmi hatása. Olyan, mintha azt hinné, hogy én képtelen vagyok gondoskodni Róla.


2015. febr. 26. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt az ideje, hogy ne finomoodj, hanem mondd meg anyukádnak a véleményedet. Lehe, hogy sértődés lesz, de majd megenyhül.
2015. febr. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
finomkodj
2015. febr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Meg olyanokat mond, hogy "majd Ő intézi, én fiatal vagyok, nem értek ehhez", "szeptembertől járhatok az egyetemre, majd Ő lesz a kislányunkkal napközben".

De a legdurvább az volt, mikor betegek lettünk és azt akarta, hogy elviszi addig a lányunkat, amíg meg nem gyógyulunk, nehogy beteg legyen. Egy pár hetes kisbabát!

2015. febr. 26. 15:56
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyon kellemetlen helyzet,hiszen az anyukádról van szó. próbáld meg,hogy válaszolsz a kérdésére,pl.azért altatom napközben mert nyügős lesz estére,azért van annyi ruha mert lebukja stb. hátha megérti. ha nem akkor beszéld meg vele,hogy ez rosszul esik neked,és,hogy ő a te gyereked köszönöd a tanácsokat de így szeretnéd csinálni és kész. látnia kell idővel,hogy jól gondját viseled aztán csak lenyugszik.
2015. febr. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

na hát az tényleg túlzás,hogy pár hetest elvinniitt már tényleg meg kell mondanod. nem veszekedve,de meg kell

3as

2015. febr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
vagyis 4es :-)
2015. febr. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5%

kötelező beengedni mikor jön ?

nem

akkor ne tedd !

telefont nem veszed fel neki


hátha leesik neki

ha nem akkor a pároddal együtt elmondjátok neki h ezt így nem folytatható

2015. febr. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Azert en a sajat anyukamat csak beengednem, 7es :/
2015. febr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

bocsi de akkor én bunkó vagyok :-D

bunkó mert nem engedném meg neki h a családom életébe beleszóljon !

nem tiszteli a kérdezőt és azt h ők már egy kiscsalád !

2015. febr. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem kizárni kell, hanem tudatosítani benne, TE AKAROD csinálni a GYEREKED körüli dolgokat!
2015. febr. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!