Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék barackot fagyasztani...

Szeretnék barackot fagyasztani a babámnak télre! Ha műanyag dobozt, amibe rakom elég forró vízben 1-2 percig forralni? És a botmixer fejét is tegyem bele a forró vízbe meg a poharát? Vagy ezeket nem kell?

Figyelt kérdés
A mikros sterilizálóba nem merem tenni nehogy megolvadjanak a dobozok meg a tetők, vagy esetleg a sterilizátor olvadjon meg a fémes dolgoktól!
2008. aug. 24. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Még sosem fagyasztottam barackot, de azt hiszem úgy tenném hogy botmixerrel feldarabolnám a gyümölcsöt, és nylonzacskóba tenném, és be a fagyasztóba. Olvasztásnál pedig csak lehúznám a nylont a fagyott darabról és hagynám kiolvadni magától a sima hűtőben.
2008. aug. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A válaszolónak megköszönöm a gyors választ!

De még várok válaszokat, mert nem zacskóba szeretném tenni és sürgős lenne a válasz!

Köszi

2008. aug. 24. 14:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is ma fagyasztottam le barackot,de én kockákra vágtam és nylonzacsiba csomagoltam adagonként.Szerintem elég ha a dobozt fözzöd ki,a mixer fejét nem kell.Jo elrakást kívánok egy 10 hetes baba anyukája
2008. aug. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én robo-sheef-el lepépesítettem, utána pedig kis adagokban Aventes anyatejgyűjtő dobozokba raktam azok sterilek voltak. Amikor azok elfogytak, akkor pedig steril zacsiba raktam kis adagokat, úgy, hogy a zacsit egy bögrébe állítottam, majd beletettem az adagot és úgy raktam a fagyasztóba. Amikor már megfagyott nagyjából, akkor a bögrét természetesen kivettem a fagyasztóból, így egyforma formájú és mennyiségű kaja lett. Amikor előveszem akkor pedig könnyen beleteszem a bögrébe és hagyom hogy kiolvadjon. Ha pedig nem antibakteriális mosogató szerrel és nagyon forró vízzel elmosod a dolgokat, akkor nem kell agyon sterilizálni semmit. Kellemes barack elrakást.
2008. aug. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösti a válaszokat, kifőztük, megoldódott.
2008. aug. 24. 17:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a védőnőm tanácsát megfogadva jártam el: megbízható forrásból származó barackokkal dolgoztam, meghámoztam és gerezdekre vágtam őket. Egy tálcára sütőpapírt tettem, rápakoltam a barackokat és betettem a fagyasztóba.

Ezáltal könnyű felszedni őket, s utána dobozba, zacskóba téve darabonként is felhasználható lesz, nem tapadnak össze.

2021. aug. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!