Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért használnak fertőtlenítő...

Miért használnak fertőtlenítő folyadékot, ha utána a visszamaradt illatanyag miatt sima vízzel lemossák a cumit cumisüveget stb?

Figyelt kérdés

Akkor tök feleslegesen csinálták meg a sterilizálást, ha utána lemossák tiszta vízzel. Mert azért forraljuk fel a sima vizet, hogy kimenjenek belőle a bacik. Nem, de???

egy érdeklődő anyuka


2008. aug. 24. 20:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert baciból sem csak egyféle van, amikor fertőtlenítjük a cumit, akkor az addig ott megtelepedett bacikat távolítjuk el. A másik dolog, hogy a bacik egy idő után elszaporodnak a cumin, amit szintén lenullázunk a fertőtlenítővel. Persze utána a vízzel, a kezünkkel stb. bizonyos mértékig visszafertőzzük, de akkor sem lesz annyi baci rajta, mint előtte.
2008. aug. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ! Én ha lesterilizáltam a dolgait, akkor egy műanyag dobozba a szekrénybe teszem, majd alapos kézmosás után nyúlok be értük, ha kell etetéshez! Nekem mikros van! Azért nem értettem a fertőtlenítős folyadékos módszert!

Szia

2008. aug. 24. 20:37
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem kell túlzásba vinni a baciktól való aggódást. ha beletesszük a sterilizáló folyadékba vagy felforraljuk bőven elég lehet, persze a gépi sterilizáló nagyon profi berendezés. a lényeg, hogy igyekezzünk tisztán tartani a baba dolgait és környezetét, amennyire csak tudjuk.
2008. aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A babák dolgait sem szabad teljesen sterilen tartani! A babának meg kell ismerkednie az elterjedtebb köznapi baktériumokkal, stb. - különben később nagyon súlyos fertőzések, ill. allergia lehet a következmény!

Ezért jó a FRISS anyatej: minden immunanyag benne van, ami éppen akkor és ott kell a babának. Mivel jó eséllyel éppen akkor az anya is szembekerül ugyanazokkal a baktériumokkal - és lerendezi őket pillanatok alatt.

2008. aug. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Valahogy én is így gondoltam a kérdés feltevésétekor. Én sem sterilizálom agyon a dolgait, mégis szépen fejlődik és még nem volt semmi baja!
2008. aug. 25. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!