Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan "fejleszthetném" a babám?

Hogyan "fejleszthetném" a babám?

Figyelt kérdés

7,5 hós a kicsim, es hát mit mondjak, semmit nem kapkod el...foga még sehol, 6 hósan kezdett forogni, most már tolat hátrafele, de ülni még nem tud. beszédbe mondja hogy dada baba stb.

és dobol. kb ennyi az össz tudomány. a férjem mindig mondja h szerinte le van maradva mert h mar ulnie kellene meg puszit adnia maszni stb..tudom h minden gyerek mas, de ugy erzem az en hibam h ezeket még nem csinalja. őszintén nem is tudom mit játszhatnék vele, délelőtt házimunkázok, de olyankor is kint ül velem a hintába, beszélek hozzá, énekelek, játék van a kezébe. aztán séta után 16.00-20.00ig már nem alszik és ilyenkor játszunk hosszabban, amiket az internetrôl néztem: kukucsolas, duploval epitek neki, mesekony, mondoka, dobozbol ki be pakolas de aztan egy ora utan megunja es el kezd nyuglodni nekem pedig elfogy a tudomany...meg vacsizunk utana még cipelem a lakásba amig.tudom majd megint jatek de ilyenkorra már un mindent...nem tudom mit tegyek úgy érzem nem teszek meg mindent érte....furdal a lelliismeret hogy délelőtt a lakással foglalkozom nem vele, de olyan pici még egyszerùen nem tudom a jatszo szőnyegén/habtapiján tartani 10 oran at...


2015. márc. 4. 06:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fejleszteni, teljesen normális gyerek. Szépen a maga ütemében kell h fejlődjön különben csak többet ártassz. Nem siet, bőven van ideje h másszon, még ülni is. Nem ártana kicsit többet olvasnotok a babs fejlődéséről, ülni 8-10 hónap között szoktak, vagyis 10 hónapos koráig bőven ráér vele. Mászni is kb ebben az időben tanulmnak meg. Piszit adni meg bőven később.
2015. márc. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
91%

Ez az utóbbi napokban már a sokadik ilyen kérdés, én meg csak fogom a fejem, mert egyszerűen nem hiszem el... Egymástól szeditek ezt a sok butaságot?

"foga még sehol"

Ezen mit akarsz "fejleszteni"? Majd kinő.

"6 hósan kezdett forogni"

Pont időben.

"ülni még nem tud"

Átlagosan 8 hónaposan ülnek fel, de sok baba csak 1 éves kora körül, az is elég gyakori, hogy a gyerek előbb kezd kapaszkodva lépegetni, mint normálisan ülni.

"beszédbe mondja hogy dada baba stb. "

Mit kéne még beszélnie 7,5 hónaposan???

"mar ulnie kellene meg puszit adnia maszni stb"

Az ülést fentebb megbeszéltük,mászni 11 hónapos korig kell megtanulni.

A továbbiakhoz pedig csak annyit, hogy ha tényleg száz százalékosan igaz, amit írsz, akkor ez a gyerek még túl is van foglalkoztatva, mert gyakorlatilag egész délután vele foglalkozol aktívan, és délelőtt sem kell magában el lennie.

Kicsit lazíts, mert ettől meg fogsz bolondulni.

2015. márc. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
80%
Deákné Bancsó Katalin: Anya, taníts engem! c. könyve.
2015. márc. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
elég sokat olvasok a témában és tudom hogy a fog nem rajtam múlik. a környezetemben az összes baba ült sőt állt 7-8 hósan, a szomszéd unoka 8 hós és puszit dob. engem nem is ez frusztral mwrt tisztaba vagyok vele hogy mikor ul maszik egy atlag gyerek, csakhogy a kornyezetembe minden baba kora ero s emiatt sokaktol hallom h le van maradva. még ha tudom is hogy ez tulzas es nem is nekem cimzik, ugy erzem az en hibam. egyebkent azert van tul foglalkoztatva mert igenyli. nincs el egyedul, sír.
2015. márc. 4. 07:25
 5/38 anonim ***** válasza:
71%

Nem lennék a gyereketek helyében...

Miért kellene egy babát fejleszteni, aki egészséges?! Az egészséges babával játszani kell és játszani hagyni.


A baba nem teljesítő robot, aki olvassa a nagykönyv minden szavát.

Mi az, hogy semmit nem kapkod fel? Az, hogy valami még nem rendelkezik látható eredménnyel, nem jelenti, hogy nem is raktározódik.

Pápá intés, tapsolás kb 11 hónaposan szokott menni. Felülés alkatilag különbözik, valakinél a járás után van, hogy lehuppan a fenekére. Ez is teljesen oké.

Kúszni 8 hónapos kor körül kell elkezdeni, mászni később. Ha ez kimaradna, akkor érdemes tornára vinni.

A beszéde teljesen rendben van, ezt hívják gagyogásnak. Kb 2 éves korra kell kb 50 szavas szókincsnek lennie.

A beszéd képessége leginkább genetika. A később beszélő gyerekek is ugyanúgy teljesítenek később.


A gyereket meg nem kell egész nap szórakoztatni, mert az önálló játékból is rengeteget tanul, a szabad játék is fontos fejlesztő tevékenység. Emellett egy család vagytok, ha lenne még 2 gyereked, akkor mi lenne?

A párodat meg nem minősítem...Élmény lehet ilyen teljesítmény centrikus apa gyerekének lenni...

2015. márc. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

"sokaktol hallom h le van maradva."


Kitől hallod ezt a baromságot? És milyen alapon mondogatnak ilyet? Tán szakemberek? Sok tudatlan játszótéri anyuka, aki azzal tölti ki az ürességet az életében, hogy bezzegel a sajátjával...


Ha bármi kérdésed van, akkor szakemberhez menjetek (pl korai fejlesztö)

2015. márc. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Kérdező, ezt most hagyjátok abba, vagy egy hajszolt, önbizalomhiányos, boldogtalan gyereket fogtok nevelni ezzel a szemlélettel.

Ezt a teljesítménykényszert most fékezd le, vagy tényleg a gyerek fogja meginni a levét.


Feltételezem, hogy nem szeretnéd, hogy boldogtalan legyen.

2015. márc. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
74%

Mi a fenét kéne tudni egy 7,5 hónaposnak?!

Nem kell tudnia kb semmit sem még,csak forognia.

Én nekem aztán nem nagyon kellett/kell foglalkozni a lányommal,olyan jól el van magában. Lassan majd 2,5 éves,de mesét nézni is szokott 1 éves korától.De ezek mellé játszik is önállóan.Nem különösebben akart sosem velem lenni,ha baja volt jelezte.

Rendes férjed van,hogy már most ledegradálja a gyerekét,mikor még baba...

2015. márc. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

A mozgásfejlődését egy dologgal tudod igazán segíteni, ha hagysz szerencsétlennek egy kis magánéletet, hagyod had próbálkozzon, gyakoroljon, és nem próbálod egyfolytában fejlesztgetni.

Amúgy igaza van az előttem szólóknak, 7 és fél hónaposan nem "kell" még semmit tudnia az átforduláson kívül. Nézzétek, hogy fejlődik nap mint nap, örüljetek neki hogy milyen kis ügyes, ne pedig mindenféle elvárásokkal nyúzzátok. Rossz olvasni amit írsz.. "ez az összes tudomány"... szegénykém... mit kellene tudnia? Integrálszámítás? Angol nyelv középfokon? Vagy ezeket majd csak egy évesen? Ne haragudj, nem akarok ironizálni, meg túl csípős hangnemben írni, ritkán vagyok "beszólogató", de most picit kiakadtam. Szerintem beszélgess el a férjeddel, és tényleg hagyjátok szegény babát, had fejlődjön a maga ütemében. Persze, oda kell figyelni, jelezni a gyerekorvosnak ha esetleg TÉNYLEG valami gond van, de a Ti babátokkal a leírás alapján nincs semmi baj. Okos, ügyes, élvezzetek ki minden percet vele.

2015. márc. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd azt a gyereket kicsit élni. Nem kell magaddal cipelni mindenhová, nem kell állandóan szórakoztatni, nem kell fejleszteni. Abból tanul a legtöbbet, ha önállóan felfedezi a világot. Tessék letenni a földre délelőtt és amíg elvan, hagyni. Nem értem én ezt, tényleg egyre több az ilyen kérdés, aminek semmi alapja. Fel kellene fogni, hogy ez nem verseny.
2015. márc. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!