Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem kezeljük babánk fején...

Ha nem kezeljük babánk fején a koszmot abból milyen gond lehet?

Figyelt kérdés
Pl nagyhajú babáknál,kisgyerekeknél nehéz észre venni is.a koszmo mennyi idős koráig jöhet elő?
2015. márc. 4. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ismerek olyat akinek 3 éves gyereke fején van.a kezeletlen koszmó alatt gombasodik a fejbőr. kezelni kell.
2015. márc. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk elterjed az egész fején. Hajat mosni 2x kell samponnal, és a koszmót sajnos le kell vakargatni.
2015. márc. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1%

Én úgy tudom, fél éves korukra már nem szokott lenni azoknak sem, akiknél előjött.

A fiamnak mondjuk a fején nem volt, a szemöldökén volt, azt olajjal lekentem és felvakarásztam. Egyszer még visszajött, asztán az is eltűnt.

Szerintem nem lesz baja, ha nincs "kezelve", de ronda és felszaporodik, megvastagszik és nehéz tőle megszabadulni, ha nincs felszedve, amikro még vékony a réteg.


Amúgy kint, természetes fényben nem olyan nehéz észrevenni. Én is az autóban vettem észre anno.

2015. márc. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2015. márc. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Begyullad, begombasodik, elfertozodik a bor, vegul a koszmo a borrel egyutt jon fel. En lattam ilyen kisgyereket, a szemere is rament a gyulladas, a fejecskeje meg tiszta seb volt. Nem volt szep latvany, kezelni kell.
2015. márc. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy nem kezeljük? Egyértelmű, hogy kezelni KELL! A lányomnak egyszer 10 évesen jött elő...Nem szép látvány.
2015. márc. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
Én nem tudnám nem kezelni! B@romira bántaná a szemem. Szerencsére a fiamnak nem volt, de láttam már olyan babát akinek tele volt a feje (a hajánál). Majdnem hazavittem, hogy leszedjem neki.
2015. márc. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Még ha nehéz is észre venni, azért csak észreveszed, nem? És, ha már tudsz róla, miért ne kezelnéd?

A második fiam is tele volt koszmóval, a nagy haja ellenére is észre lehetett venni. Megvettem az olajat, sampont, addig kezeltem, amíg el nem múlt.

Ja igen, a baba haját le is lehet ám vágni, akkor könnyebb kezelni a fejbőrét.

2015. márc. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

úgy tudom még a hajhagymákra is káros lehet örök kopaszodáshoz is vezethet



(anno meg ahol bébiszitter voltam mindkét gyerek feje( 5 éves és 9 hós) totál olyan volt, mintha valami plusz szaruréteg lenne a fejükön, az anyjuk meg csak állt előtte értetlenül, hogy nem tudja mi ez és mit tegyen.ha tudtam volna hamarabb én is...nagyon elvoltak fertőzve szegénykék

2015. márc. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi külföldön élünk, itt az orvosok csak legyintettek, hogy ez természetes, nem kell vele foglalkozni. Engem zavart nagyon. Nem hagytuk annyiban és végül magyar gyógyszertárba kaptunk valami olajat. Nem tudom a nevét, sárga színű volt és nagyon kevés valamilyen sav volt benne. Azzal bekentük meg vettünk koszmó-kefét. Olyan, mint egy pici sűrű fogú fésű. Rögtön leszedte, pedig már elég vastag volt és nagy részen. Később még egyszer előjött. Akkor sima babaolajjal kentem be és a koszmó kefe. Sokáig koszmó elleni sampont használtunk.
2015. márc. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!