Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire gyakori, hogy a...

Mennyire gyakori, hogy a babáknak az egyik szeme kicsit jobban van nyitva, mint a másik?

Figyelt kérdés
Ma az egyik ismerősöm ezzel ijesztett meg, hogy 4 hónapos babámnak egy kicsit, tényleg csak fényképen látszik jobban, az egyik szeme jobban nyitva van. Azt mondja, valami idegrendszeri probléma. Ez most komoly? :(
2015. márc. 5. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom 1 éves, az ő szeme is néha ilyen. A doki azt mondta hogy nincs semmi baja, csak nagyon összeráncolja a szemét.
2015. márc. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kislányom szeme is ilyen, ha fáradt akkor még jobban látszik neki.

Mi voltunk vele szemészeten, a diagnózis: ptózis. Ez szemhéjcsüngés, teljesen ártalmatlan addig, amíg nem annyira kóros mértékű, hogy zavarja a látását. Ebben az esetben egy kis plasztikai műtéttel megoldható a szemhéj felvarrása.

Én azt javaslom vidd el gyermekszemészhez.

2015. márc. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, lehet ptózis is, ahogy előttem írták!

De írd le pontosan, hogy mit értesz az alatt, hogy "kicsit jobban nyitva van". Az én fiamnak a bal szemrése kicsit kisebb, mint a jobb, így neki így úgy látszik, mintha a jobb szemét nagyobbra nyitná. De igazából neki a szemrés nagysága különböző. Ráadásul húzott szeme van, ettől igazi rosszcsont feje van :)

2015. márc. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Lanyomnak is ilyen volt a szeme, de kinotte. Nem emlekszem, talan 6-8 honapos korara.
2015. márc. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!