Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszáj használni csőrös...

Muszáj használni csőrös itatópoharat? Nem lehet egyből pohárból itatni a babákat?

Figyelt kérdés
Amikor egyhetes korában azt hittem, hogy nincs tejem, csináltam tápszert és a védőnő javaslatára pohárból itattam meg a lányommal, gyönyörűen megitta. Egyszer próbálkoztam lefejt tejet adni neki cumisüvegből, mert hosszabb időre távol kellett maradnom, de nem volt hajlandó enni belőle. Ha nem muszáj, a csőrös poharat is kihagynám.
2010. febr. 14. 18:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem használtam soha, se cumisüveget, se csőrös poharat, kezdettől pohárból iszik gyönyörűen!
2010. febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Itathatod pohárból, nem gond! (A csőrös poharat ugyanúgy meg kell tanulnia használni)

Csak annyit a cumisüveghez, hogy nekem az első lányom nagyon "háklis" volt a tej hőmérsékletére, és nem a cumisüveggel volt baja, hanem ha nem volt elég "forró", akkor nem itta meg. (Én is akkor adtam neki lefejt tejet, ha elmentem valahová, így 5-6 órám felszabadult)

(Persze úgy próbáld ki, amikor Te is otthon vagy, ha mégse menne, ne haljon éhen.. :o)

2010. febr. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan itathatod pohárból. Én úgy csináltam, hogy egyszerre csak keveset öntöttem bele, hogy ha esetleg ki is önti, nem áztassa el teljesen magát. Most már 17 hónapos és egyedül iszik a kispohárból.
2010. febr. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőltesd, ha nem akarod! A fiaim nem is ismerték a cumisüveget. A nagyobb eg ideig használt csőrös itatót, de gyorsan megtetszett neki a pohár. A kicsi pedig látja tőlünk, hogy mi pohárból iszunk és követeli ő is. 14 hónapos és gyönyörűen iszik pohárból. Csak ha megyünk valahová, akkor viszek magunkkal itatót.
2010. febr. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Abból itasd, ami neked a legpraktikusabb és neki is jó!

Ha pohárból, akkor pohárból. Ha cumisüvegből, akkor abból. Teljesen mindegy!!! Előbb utóbb úgyis megtanul inni pohárból, már a kíváncsiság miatt is. A cumisüveg meg csak akkor káros, ha cumiként használja és azzal nyugtatja magát.

2010. febr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is úgy szeretném, hogy kihagynánk a cumisüveget, meg a csőrös itatót is.(pedig olyan gyönyörűeket kaptunk ajándékba, de mégis) Pár hetes kora óta adtam neki gyógyszert kanálból, abból sem ment egy csepp sem félre a kezdeti ügyetlenkedések után, úgyhogy remélem a pohárból ivás sem lesz túl bonyolult neki:)
2010. febr. 15. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!