Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hetes a babám és nem akar...

Két hetes a babám és nem akar megmaradni a kiságyban amikor ébren van, állandóan ölben kell tartani. Csak idő kérdése, hogy ébren ott is meglegyen egymaga? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 2. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Ez nem idő kérdése. Igaz még nagyon pici és szüksége van a közelségedre, de ha mindig felveszed és cipelgeted vagy szórakoztatod, akkor fel lesz kapatva és ha nagyobb lesz még annyira sem lesz el egymaga. Én úgy csináltam, ha nem aludt be a szopin akkor ott maradtunk az ágyon, simogattam, beszéltem hozzá. Ha most folyton felveszed, akkor később nagyon nehéz lesz vele.
2011. júl. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
persze.. nagyon pici - ha fenn van éhes, etesd, ringasd nyugodtan..6 hét után megjavul
2011. júl. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon kicsi még, ilyen hirtelen nem tud elszakadni anyukájától, és békésen nézelődni egymaga!!!

Vedd fel ha sír, ekkora korban nem tudod még elkényeztetni, igénye a testi közelség amit ki kell elégíteni mint az evés és a peluscsere!

2011. júl. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem csak idő kérdése, gondolj bele, még csak 2 hete bújt ki, neki ez az egész még nagyon fura és idegen. Szüksége van a közelségetekre. Ne aggódj, nem lesz elkapatva, vagy ilyesmi. Sőt! Jó babázást!
2011. júl. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%
Pici még,szüksége van rád! De vigyázz,hogy ne legyen állandóan a kezedben,mert később nem fogod tudni lerakni,ja és azt próbáld meg,hogy a kiságyba csak aludjon.
2011. júl. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Mit csináljon egymaga a kiságyban, bámulja a plafont? Tessék ölbe venni, beszélgetni vele, énekelni neki, csörgőt rázogatni... a gyerekek később sincsenek el önállóan, foglalkozni kell velük, de lassan megtanulnak egyedül is játszani. Ha segíteni akarsz a fejlődésében és bizalmi kapcsolatot kialakítani vele, akkor ne akard lerázni magadról, mert érezni fogja, és nagyon fáj neki, hiszen számára az anyukája a világmindenség.
2011. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

Én is úgy gondolom, hogy nem kell állandóan felkapkodni. Persze a kiságy az legyen az alvás helyszíne. Amikor kisfiam ennyi idősen ébren volt, én már akkor is letettem a játszószőnyegre (mielőtt megkövezne bárki is, a játszószőnyeg a kinyitott kanapén volt) mellé ültem, beszéltem hozzá, énekeltem neki. Attól még, hogy nem a karodban van, hanem melletted az ágyon/kanapén ugyanúgy érzi a közelségedet. De szerintem igen is el lehet kapatni egy ilyen pici babát is, aztán meg majd nem tudod leszoktatni, arról, hogy állandóan kézben akarjon lenni, hiszen az lesz neki a természetes és nem fogja érteni, hogy már miért nem veszik fel olyan gyakran.

Most 5 hónapos a kisfiam, már 20-30 perceket is el van egyedül a játszószőnyegén. Az állandó felkapkodást meg már azért is nehezen bírnánk, mert már 8kg.

2011. júl. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
Az én babám is ilyen.Most ott tartunk,hogy minden este üvöltés van,mert annyira kézhez szokott,hogy nem lehet lerakni.Gyereorvos tanácsolta,hogy sűrgősen szoktassuk rá,hogy csak a kiságyban van alvás (7 hetes) mert az nem igaz,hogy nem lehet elkapatni.Bizony el lehet,el is lett.
2011. júl. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Pár hetesen nem lehet elkapatni, elkényeztetni. Én nem is értem, miért nem olvastok utána Ranschburgnál például, ha nem ismeritek egy kisbaba lelki világát.
2011. júl. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%
Bizony, Ranschburg szerint aki az első 6 hónapban nem veszi fel a síró csecsemőjét, az olyan, mintha éheztetné. És igaza van! A csecsemőnek elemi szükséglete az anya közelsége.
2011. júl. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!