Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól csináltam így? Hozzátáplál...

Jól csináltam így? Hozzátáplálás. Remeg a gyomrom hogy valamit rosszul csináltam és baja lesz a kislányomnak.

Figyelt kérdés

Most 4 hónapos múlt a kicsi a lányom. Eddig csak tápszert evett. Én nem akartam elkezdeni a hozzátáplálást, de a védőnő és a doktor nő azt mondta hogy el kéne. A 11 órás etetés helyett adtam neki egy kis banán alma pürét a negyedét ette meg. Ízlett neki. Aztán egy kis tápit adtam neki, de csak 30 milit kért. És fura mód nagyon beájult és elaludt. Most azon aggódom hogy valami baja lett azért aludt be :( Nagyon félek, ha valamit rosszul csináltam kérlek írjátok meg!


Köszönöm!!


2015. márc. 7. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem lett baja, max tele a pocakja.

Bár nem szerencsés banánnal kezdeni, és egyből ekkora adaggal.

Én 4 hónaposan először kb 4 kiskanál répapürét adtam a fiamna, ezzel kezdtünk. És naponta növeltem, meg próbáltam mást. Alma volt a következő.

2015. márc. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. márc. 7. 11:49
 3/13 anonim ***** válasza:

nem csináltál semmi gondot. én is "idegeskedtem" az elején egy picit. de kb 2hónap után tiszta rutinosak vagyunk :)

annyi érdekelne hogy az almát és a banánt külön külön már bevezetted igaz...? :)

2015. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Jaj :( nem vezettem be! Ma reggel hívtam a védőnőnket hogy akkor mi legyen, mert múlt héten leszidtak minket hogy még nem kezdtük el a hozzátáplálást.. azt mondta rossmannban vannak ilyen pürék, és ilyen banánosat,almásat vegyünk és azzal kezdjük, mondván ezek bevizsgáltak, a gyümi meg nem. Szóval nem vezettem be így külön. Most akkor mégis baja lesz? :(
2015. márc. 7. 12:04
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia! Semmi baja nem lesz. De tenyleg a banan raer meg. En is 11 orakkor adok mar puret. Alma-oszibarack a nagy kedvenc. Ebbol fel uveg kb 90-100gr+ sima forralt viz. Utanna pihi es kb. 1 ora mulva cici es alvas. :) nalunk igy egy fel etkezes van kivaltva. Mi is 4 honaposan kezdtuk lassan emelve az adagot. Most vagyunk 5 honaposak. Ha van otthon almad akkor turnixold le neki. :)
2015. márc. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Dehogyis, semmi baja nem lesz. Ha üveges bébikaját adtál neki és az 4 hónapos kortól volt, akkor semmi baja nem lesz. Igaz banánt még ne adj neki.

Valóban célszerűbb először csak almával kezdeni. Az én gyerekeim sem pár kanállal kaptak először, mert ha nem adtak nekik, akkor sírtak érte:

Hipp-nek van kicsi üveges alma bébiétele, én azzal kezdtem. Hippnek amúgy is vannak, kicsi kiszerelésű bébiételei is és a Nestlenek is, de az csak Müllerben kapható.

2015. márc. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi baja lenne?? Ha a bébiételt adsz neki akkor arra figyelj h a korosztályának megfelelő legyen.. rávan írva. Ennyi. Bealudt mert tele lett a pocakja teljesen.
2015. márc. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy megnyugtattatok! Persze, korának megfelelőt kapott. De nagyon ízlett neki :)
2015. márc. 7. 12:26
 9/13 anonim ***** válasza:
Üveges bébiétel volt az első.Hipp sima alma.megette az egédzet rlsőre.kicdi üveg volt.már nem emlèkszem.utána vettem a Kecskeméti slma-banánt.azt is megette mindet.én nem csak keveset adtam neki mert pár kanál után mikor csak kóstoltatni akartam sírt érte.adtam tovább és kész.most lesz 6 hónapos.1 nap eszik 3 üveg bébiételt és 3x tápszert.kislány.7800 gr.
2015. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibákért.sietve írtam
2015. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!