Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól csináltam így? Hozzátáplál...

Jól csináltam így? Hozzátáplálás. Remeg a gyomrom hogy valamit rosszul csináltam és baja lesz a kislányomnak.

Figyelt kérdés

Most 4 hónapos múlt a kicsi a lányom. Eddig csak tápszert evett. Én nem akartam elkezdeni a hozzátáplálást, de a védőnő és a doktor nő azt mondta hogy el kéne. A 11 órás etetés helyett adtam neki egy kis banán alma pürét a negyedét ette meg. Ízlett neki. Aztán egy kis tápit adtam neki, de csak 30 milit kért. És fura mód nagyon beájult és elaludt. Most azon aggódom hogy valami baja lett azért aludt be :( Nagyon félek, ha valamit rosszul csináltam kérlek írjátok meg!


Köszönöm!!


2015. márc. 7. 11:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
alma, répa, cékla, krumpli, én ezeket adtam és üvegeset szinte soha nem kapott, mindig én készítem el. Nem kell túlaggódni, ha mást adsz neki se lesz nagy baja. A banántól nálunk még most is szorulása van, ha nagyobb adagot kap pedig 8 hónapos így én max 1/3-ad banánt adok + alma vagy valami más. Én viszont kóstoltatni már 4 hónapos kortól elkezdtem egy csomó mindent, ami tényleg csak 1-2 falat éppencsak hogy az ízét érezze. Tudom sokan ellenzik, de én kis narancsot, mandarint, kekszet, paradicsomot, paprikát, kiflit 1-2 fancát, körtét, stb már kóstoltattam 4 hónaposan. De a meggyet ha van esetleg nyárról lefagyasztva, vagy barackot, sütőtököt is adhatod már. Amúgy nem értem miért nem akartad elkezdeni a hozzátáplálást, főleg hogy tápszeres?
2015. márc. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok tippet, segítséget!


Azért nem szerettem volna még elkezdeni, mert én szerintem még korai, és nem akarom hogy ne tudja megemészteni meg hasonlók. Úgy voltam vele, hogy majd olyan 5 hósan kezdjük.


Abba még tudtok segíteni, hogy ha esetleg szorulása lesz, mi a teendő?


Köszönöm!

2015. márc. 7. 14:17
 13/13 anonim ***** válasza:
Ha olyan kaját kap (pl. banán, vagy nálunk a körte is szorulást okozott) utólag már sokmit nem tudsz csinálni és nem is kell. Lehet kicsit erőlködik majd, lehet kicsit sírni is fog de ne pánikolj be, ettől még nem lesz baja:), ki fog jönni:) főleg hogy a te babád még sok tápszert eszik és gondolom nem nagy adag kaját adtál neki nem lesz gond. Nálunk a körte után, meg banán után is volt hogy szegény egész éjszaka erőlködött, sírdogált, de ettől függetlenül ki kell tapasztalni hogy mit emészt jól és mit nem, azt pedig csak úgy tudod meg ha adod neki.
2015. márc. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!