Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babátok hányszor...

7 hónapos babátok hányszor eszik egy nap főzeléket, pépet (bármit ami nem anyatej vagy tápszer), és mikor?

Figyelt kérdés
2015. márc. 8. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:

7 hósan én még csak a tízórait váltogattam ki gyümölccsel, vagy gabonás gyümölccsel, ebédre csak kóstoltatgattam még zöldségfélékkel(sajnos nem is emlékszem húst mikor vezettem be egyáltalán)

ebéd igazán 8 hósan lett kiváltva, mellette az uzsi is tepépre, vagy gyümire

2015. márc. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Leírom a mi napirendünket! 12-én lesz 7 hónapos. Reggel, ha felébred (6 körül) szoptatom, 10-11 körül tízórai (gyümölcs keksszel vagy zabbal), 1 óra felé főzelék, 4 órakor szoptatom, este fél 7-kor tejpép, fél 9 felé (fürdés után) szoptatom újra. Hogy a délutáni szopit majd mivel váltom ki, arra ötletem sincs.
2015. márc. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
március 19én lesz 8 hónapos, a napirendünk: 6kor tápszer, 9-10 felé kakaós vagy gyümis tejpép, 13-14óra bébiétel vagy főzelék (attól függően hol vagyunk), 16-17óra gyümölcs vagy/és rizspép, este 20 óra tápszer
2015. márc. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

reggel 7-8 körül tápszer

10-11körül tápszer (nem mindig)

12-13körül főzelék

15-16körül gyümölcs-rízzsel/gabonával

20körül tápszer.

attól függően hogy csúszunk van 1-2plusz tápszer lefekvés előtt. főleg az elmúlt napokban, állandóan enni akar :)

2015. márc. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
7kor 200ml tápszer, 9-10 körül gyümi (alma, banán, meggy, körte, mandarin) zabkásával, keksszel(zabfalat, vagy gyerek ht. keksz), puffasztott rizzsel, ham-lettel, főtt rizzsel, ebédre 1-körül főzeléket kap, ez vagy üveges bébi étel, vagy forrázok spenótot, főtt répa, krumpli, brokkoli, borsó, tök, sütőtök stb. 7 hónaposan a főzeléket sinlaccal sűrítettem, de 7,5 hónaposan már kis natur joghurttal, reszelt sajttal is sűrítettem. (most 8 hónapos). 4 körül általában hasonlókat kap, mint tízóraira, de szokott babydream-es, humana-s vaníliás joghurtot is enni. Amiket még eszik kiflivég, nagy ritkán házi lekváros kenyeret, zöldség levest, meggyszószt, krumplis tésztát, paradicsomszószt husival, tökfőzelék. Este tápszert iszik 200 ml-t, de van hogy kap mellé vacsira kis sajtdarabkákat, kevés husit, túrós kenyeret...
2015. márc. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
utolso, 8 honaposan hogyan tudja enni a kenyeret? -bocs, ha hulye a kérdés, de a fiam 10 honapos és még mindig kikopdosi a darabos ételt..még csak a villával szétnyomott rizst sem eszi meg. a kenyér meg a mumus nálunk, félek hogy félre megy neki, vagy feltapad a szájpadlására stb.
2015. márc. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, azzal a 3 fogával elrágcsálja, meg leginkább az ínyével. Na nem egy egész deszka kenyeret adok neki:) vagy harapja magának, vagy apró kis falatokat teszek neki tányérra és az eleszegeti. Általában úgy szoktam, hogy apró sajtfalatokat, kenyeret, husit tépkedek neki és elcsipegeti. Nálunk szerencsére eddig nem volt baj a darabossal, de a hátránya az is, hogy a főzeléket tényleg csak úgy eszi meg ha valamit foghat a kezébe és eszegetheti mellé és így ugye elég nehéz etetni.
2015. márc. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Annyi még, hogy néha nálunk is van, hogy nagyobb falatokat vesz be a szájába, ez főleg a keksznél így azt csak óvatosan adom neki és figyelni kell nagyon mikor eszik. De egy kenyérnél például látod mekkorát harap le, vagy ha tényleg kis falatokat adsz neki attól nem lesz baja főleg hogy egyből szinte szét is foszlik a szájába. Párszor nálunk is félrenyelt, ezt teljesen kivédeni nem lehet de szerintem ezzel is tanulja az evést, az meg hogy kis falatokat adsz amit ő szed fel azzal a szem-kéz koordinációt is fejleszti:)
2015. márc. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5-ösnek! Komolyan? 7 hónaposnak mandarin (déligyümölcs, 1 éves kor után kaphat), spenót (10-11 hónaposan), joghurt, sajt és túró (1 éves kor után)? Egy 7 hónapos ehet: alma, krumpli, banán, őszibarack, meggy, cékla, répa! Kb. ennyit!
2015. júl. 17. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: lekváros kenyér egy 8 hónaposnak? Nagyon h*lyén fogsz nézni, ha 2 évesen kirohadnak a gyerek fogai, a sok cukortól?
2015. júl. 17. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!