Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha lemondok a saját...

Baj, ha lemondok a saját gyermekről, hogy valaki másét meg felneveljem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Pontosabban: 9 hónapos a kisfiúnk, de tegnap a haitin történt katasztrófa kapcsán valahogy felmerült bennünk az örökbefogadás kérdése. A férjem sem zárkózna el a dologtól, nem bánná, ha lenne egy nem vérszerinti babánk, még akkor sem, ha majd valamikor újra szülnék.

Mindig 3 gyermeket szerettünk volna, és azthiszem egyikünket sem zavarná, hogy abból a 3-ból csak 2 "saját".

Szerintetek?

Később sem változik az ember hozzáállása?

És hogy tolerálja a dolgot a környezet?

Nektek mi a véleményetek?


2010. febr. 14. 22:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

és ezért miért mondasz le a sajátodról? ezt nem értem.

arra gondolsz, h nem 3 babát szülsz, hanem "csak" 2t?

szerintem szép gesztus lenne.

egyébként ha jól hallottam, nem lehet haitiről babákat örökbe fogadni. de lehet, h már változott a dolog,szóval ez nem biztos.

2010. febr. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

ha eldöntöttétek, akkor nem fogjátok megbánni szerintem. bár emellett is szülhetsz 3 babát, nem is zárja ez ki egymást ha jobban belegondolok:)

a környezet mind1, ez a ti döntésetek.

(1.)

2010. febr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem akarunk haitiről babát, csak az örökbefogadás, mint téma merült fel a sok árva hallatán.

Igen, arra gondolok, hogy ha 3 gyereket tervezünk, de abból csak 2 lesz "saját", így elveszem egy harmadik élet elől a lehetőséget. A saját húsom és vérem elől. Ehelyett valaki másét nevelném.

Nem tudom, még csak elméleti síkon gondolkodtunk el rajt, de lehet hogy bűntudatom lenne, és mindig motoszkálna bennem a dolog?

2010. febr. 14. 22:17
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ne fogadjatok örökbe. Még csak a gondolatig jutottatok, és máris azon hezitálsz, hogy elveszed a saját húsod és véred elől a "lehetőséget", hogy megszülessen. Egy gyereket vagy önzetlenül szeretünk, vagy sehogy. Én úgy érzem, nálatok nem lenne jó helye annak az örökbefogadott babának, pont a fenti tanácstalanság miatt.
2010. febr. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező. Az élet kiszámíthatatlan. Lehet, hogy kilépsz az utcára - elnézést a durva példáért - de elcsap egy autó és akkor két élet elől veszed el a "lehetőséget". Vagy kiderül, hogy nem lehet többé gyrmeked, és akkor az elől veszed el a lehetőséget, akit örökbe fogadtál volna. Az is lehet, hogy olyan jó anyagi körülmények közé kerültök, hogy megszülöd még az 5.et is!

Egy emberben számtalan élet lehetősége van. Ha a Te gondolatmenetedet követem,akkor minden szeretkezéssel életek millióinak lehetőségével játszunk és szalasztjuk el őket. Ki tudja, hány olyan gyermeked lehetett volna, akiért az életedet adtad volna, de még csak meg sem ismerted!

Az a 2 megfogant élet számít, a többi csak egy lehetőség. Az örökbefogadással pedig egy már meglévő életért vállalsz felelősséget és adsz neki Te egy lehetőséget.

Hajrá! HA van rá lehetőséged és saját gyermekedként tudnád szeretni, de gondolkozz..

2010. febr. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%
A 22.37-es nagyon igazakat írt szerintem! Én is csak bíztatni tudlak. Az örökbefogadás nagyon nemes cselekedet. A lényeg, hogy abban legyél biztos, hogy ugyanúgy tudod / tudjátok majd szeretni mint a sajátodat, és SOHA nem teszel köztük különbséget. Mert szerintem csak így lehet. Ha megtehetitek, vágjatok bele! Nekem van egy ismerősöm, akinek a szülei tanult, jómodú emberek voltak, és a két saját mellé örökbe fogadtak egy cigány kisfiút. Olyan lehetőséget adtak az életbe annak a kicsinek, ami soha nem adatott volna meg neki, ha ők nincsenek. Én szorítok nektek!
2010. febr. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Még annyit, hogy a környezeteddel nem foglalkzz ez ügyben. Ez a ti döntésetek, senkinek semmi köze hozzá.
2010. febr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nagyon szép gondolat, ami megfogalmazódott bennetek. Őszinte elismerésem. Szerintem nem mindenki lenne erre képes, így főleg nemes tettnek gondolom.

Soha ne törődj senkivel, ha ezt szeretnétek, legyen így! Kívánok sok sikert, jó egészséget és sok boldogságot!

2010. febr. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

A környezettel tényleg nem kell foglalkozni. Azonban szerintem se vágjatok bele, ha már most bizonytalan vagy. Se nektek, se a babának nem lenne jó, ha a fentieket éreznétek.

Egyébként Magyarországon egy baba örökbefogadásáért, ha jól tudom hosszú éveket várnak azok a párok, akiknek nem lehet babájuk, de szeretnének. Szóval itthon szerintem csak nagyobb gyerekek örökbefogadása menne nektek -de ez szigorúan csak tipp.

2010. febr. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azért ezt jól meg kell gondolni, csatlakozom ahhoz, aki azt írta, hogyha kétségeid vannak, inkább hagyd.

Nálunk a faluban örökbe fogadott egy házaspár egy 5 éves kislányt. Már egészen beilleszkedett, majd ellopott egy csokit a boltból. Felháborodva vitték vissza az árvaházba, hogy nekik ez a gyerek nem kell. Szerintem ez iszonyú nagy görénység volt a részükről! A saját vérével mit csinált volna? Kiteszi az utcára? Kötve hiszem, hanem elmondja neki, hogy lopni nem szabad, és ne csinálja többet. Szerintem szinte minden gyerek megpróbálja.

2010. febr. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!