Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok a Nefertiti nevrol?

Mit gondoltok a Nefertiti nevrol?

Figyelt kérdés

Kiskorom ota vonzodok Egyiptomhoz, es nagyon tetszik ez az osi egyiptomi nev. Mit gondoltok?


Ha valaki azt mondja jobb lenne Magyar nevet adni, nos engem ez mar nem nagyon erdekel, amugy is kulfoldon elek. Csak erdekel masok velemenye. Hogyan hangzik?



2015. márc. 8. 22:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Kedves emlékem fűződik hozzá. Berlinben láttam a híres fejszobrát, hosszasan álltam mellette, mert valahol olvastam előtte, hogy Berlinben csak a "legszebb berlini"-ként emlegetik. Mai szemmel szép vonásai vannak, most így utólag Angelina Joliera emlékeztet :-) Viszont ott Nofretete-nek hívják, tehát nem mindegy, milyen nyelvterületen választod a nevét, érdemes megnézni az ottani használatot. Amerikában szerintem bármilyen formáját választhatod és biztos vagyok benne, hogy ott senkit nem fog érdekelni. Szerintem nem rosszabb név, mint a Zoé és egyes furcsa hangzású nevek.
2015. márc. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Nem Nefretiti az egyiptomi nev?

En se igy se Nefertitinek nem hivnam.

A titi a vegen nevetsegesse teszi, szerintem.

2015. márc. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom, nekem nagyon tetszik, aki meg a "titibol" csinal viccet az meg gyerekes sztm. Tudom hogy az eredeti verzio a Nofretete, de nekem a Nemet verzio valahogy jobban tetszik.
2015. márc. 9. 00:50
 14/21 anonim ***** válasza:
51%
Istenem, szegèny gyerek!!!
2015. márc. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nekem sem tetszik, vannak sokkal szebb egyiptomi nevek.
2015. márc. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
47%
Azt egyébként én sem értem, hogy ha valakinek annyira tetszik egy ilyen különleges név, akkor miért nem a sajátját változtatja meg, miért szegény gyerekkel szúr ki?
2015. márc. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
Magyar gyereknek szarul, akkor is, ha külföldön él.
2015. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A fiad meg tutankhamon lesz? Vagy Ozirisz?
2015. márc. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
71%

Én is nagyon szeretem Egyiptomot, de ettől még nem adnám ezt a nevet a gyereknek. Egyrészt, mert túl különc név, félnék, hogy kinézik az iskolából, ezért fogják a körülöttük lévők bántani, a másik, hogy szép név egy egyiptomi uralkodónak, de nem egy mai gyereknek. Az meg a másik, hogy lehet, ő meg pont ezért fogja megutálni Egyiptomot és történelmét, azt pedig nem szeretném.

Esetleg arra nem gondoltál, hogy olyan nevet adsz neki, ami ugyan emlékeztet Egyiptomra, de nem ennyire különc név? Például Ízisz vagy Nadia, esetleg a Kleopátra rövidítése Kleo. Ne szúrj ki szerencsétlennel :)

2015. márc. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"félnék, hogy kinézik az iskolából, ezért fogják a körülöttük lévők bántani"

Nem kell ahhoz különleges név, hogy kinézzenek valakit. A gyerekek gonoszak tudnak lenni, főleg ha még a szülő is adja alájuk a lovat.


Külföldön nyugodtan adhatod, szép név. Az ittenieknek csak a Zselyke, Hunor, Katalin és hasonlók felelnek meg.

2015. ápr. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!