Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Arról mit gondoltok, hogy 33...

Arról mit gondoltok, hogy 33 évesen még 2-3 évet szeretnék várni a babavállalással? Párom már 14 éve van.19 éves korom óta vele vagyok.

Figyelt kérdés
2014. nov. 16. 19:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Te dolgod....
2014. nov. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen egészében magánügy. Semmit nem gondolok rólad emiatt. Úgy gondolom, hogy akkor vállaljon babát valaki, ha arra teljesen felkészült testileg és lelkileg is. Sokkal jobb várni 2-3 évet, mint felkészületlenül szülni egy babát, és bánni utólag. Várj, ha úgy érzed, várnod kell.
2014. nov. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Nincs ezzel semmi baj a mai világban. Alapvetően sokan így gondolkodnak, fontos a karrier meg minden más, meg valahogy lassabban jönnek az anyai ösztönök.

Bár utólag belegondolva sokszor érzem azt, hogy jobb lett volna előbb szülni, hogy még több időm legyen a gyerekeimmel. Ma már tudom, hogy a család a lényeg, minden más csak töltelék. Amúgy 27 és 32 évesen szültem.

2014. nov. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Te dolgod, de én biztos nem tenném. Már most is túl vagy a normális gyerekvállalási koron. Olyan öregen tuti nem vállalnék már gyereket.
2014. nov. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Kettőtök dolga!

Csak az szólhat bele kettőtök dolgába, aki eltart titeket.


.

Az pedig, hogy ki mit gondol pároddal közös megegyezésetekről, az egyáltalán ne érdekeljen!

2014. nov. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%

34 évesen lettem terhes (véletlen, védekezés mellet, párommal 4 éve éltünk akkor már együtt) és ugye 35 voltam, mikor megszületett a kisfiúnk.

összességében arra jöttem rá:

- a lehető legjobbkor érkezett - kiéltük, kibuliztuk, kiszórakoztuk magunkat, már éppen kezdtünk sablonosan, unalmasan élni, de tényleg. ez hiányzott az életünkből, most már tudjuk :)

- ha rajtunk múlt volna, szerintem jó sokáig odázzuk a szülői státuszt... :)


szóval ha arra vársz, hogy minden klappoljon a gyerekhez, lehet, mindig fogsz találni kifogást


ha tudod, hogy a párod az igazi neked, és hogy jó szülők lesztek, megéri kísérletezni... azért sokan egy évig is próbálkoznak, mire összejön (mi pont ellenpélda vagyunk, de a mi esetünk ritka) :)


miért írtad ki a kérdést, ha tudod, hogy nem akarsz gyereket? mégiscsak kétségeid vannak? :) vagy a párod szeretné?


a gyerek a legnagyobb öröm az életben. akinek nincs gyereke, az nem érti meg ez az egyszerű kijelentést, de akinek van, e mondatra elönti a szívét a boldogság, és a gyermekére gondol rögtön :)


nyugodtan várj 2-3 évet, mert simán fitten-frissen lehet szülni 35 után is, a genetikai ijesztgetések meg valóban csak ijesztgetések! semmi akadálya, de ne húzd tovább! ezt a boldogságot nem érdemes ódázni :)


ui. egy dolgot sajnálok csak. hogy nem tudom biztosra hinni, hogy látom majd a fiam gyermekét, vagyis látom-e az unokám. mert ha ő is 35-36 évesen lesz szülő, ki tudja, élek-e még. ezt egy kicsi sajnálom. talán ezért jobb lett volna 5-6 évvel korábban belevágni, de minden okkal történik... jókor jön a gyerek akkor is, ha 35-36 éves vagy, na :)

2014. nov. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Tök mindegy. Úgyis utólag jössz rá, ha ez így nem a legjobb megoldás. De akkor már teljesen mindegy lesz.


Most sokan szülnek későn, ez van, erre halad a világ.

Az, hogy látjuk-e az unokáinkat (aminek én örülnék és remélem lesz rá elég időm), már más kérdés...


Amíg gyerekvállalás előtt vagy, addig fogalmad nincs milyen jó növekedni látni őket, és milyen jó lenne felnőttként is látni őket, és esetleg megélni az ő gyermekeik születését.

Amúgy én sem szültem hamar. Úgyhogy én is csak utólag látom, hogy fogalmam sincs mire vártam...

2014. nov. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
te dolgod bár nem tudom mire vársz.
2014. nov. 16. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen elfogadott ez a mai világban de én sem akarnék ilyen öregen szülni. Én 25 vagyok most, most született a második gyerkőcünk, másfél éves a nagy. Én már egész kicsiként is azt mondtam hogy 25 éves koromra megszeretném szülni a gyerekeimet (szerencsém volt hogy megtaláltam időben a páromat).
2014. nov. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen a te dolgod, ebbe nem szólhat bele senki. Megvannak az előnyei annak is, ha valaki nagyon fiatalon szül és annak is, ha már érettebb korban. Anyukám 41 évesen szülte a húgomat, egészséges baba volt, semmi komplikáció nem volt sem a terhessége, sem a szülés során. Viszont szerintem olyan nincs, hogy minden 100 %ig ideális legyen a babavállaláshoz, valami mindig lesz, pl. először fel kellene újítani a lakást, kicsit több pénz kellene, stb... Persze fontos a megfelelő anyagi háttér, de ha szeretnétek babát, akkor érdemes belevágni. :)

Én 27 vagyok, a férjem 30, most 5 hónapos a kislányunk, mi úgy érezzük, hogy időben érkezett a gyerek, kezdtünk kicsit bekuckózni, mintha 80 évesek lennénk, szóval kicsit kimozdított ebből a baba. :)

2014. nov. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!