Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan valakiként, akinek...

Olyan valakiként, akinek semmi köze hozzá, mit tudok tenni ezügyben? A baba egészségét veszélyeztetik a nemtörődömségükkel!

Figyelt kérdés

A társaságban van egy pár, akik nemrégiben vállaltak gyereket. Az, hogy már 28 évesek, de a saját életük döntéseit teljesen elszúrják, mert a való életről való elképzelésük köszönőviszonyban sincs a valósággal, az nem zavar, ő dolguk. De hogy egy szegény, ártatlan kislányt gyakorlatilag veszélybe sodornak...

Hogy miket csinálnak?

- Anyuka nem szoptat, mert bár teje ugyan lenne bőven, de az neki unalmas, inkább tömik tápszerrel a babát (bár azt nem csak akkor, ha éhes, bármikor, amikor felsír valamiért).

- Már három (3!!!) hónapos korától kezdve zajos kocsmákba, fesztiválokra, bulikba hurcolásszák a picit, és csak berakják a sarokba, hadd legyen el magában.

- Alkohollal itatják, (sör, bor, pálinka, ami éppen jön, direkt pohárból, több kortyot is), mert attól jobban alszik a gyerek. Gondolom, nem meglepő tehát, hogy anyuka a ritka szoptatási alkalmak ellenére is gond nélkül lerészegedik. Nem csak egy pohárka bor. Részeg.


Ezek csak a legdurvábbak, de azért akadnak itt még dolgok, amik ha direkt egészségügyileg nem is ennyire, de a személyiségfejlődés, szellemi fejlődés terén biztosan ártanak neki.


Most én értem, hogy a babák nem üvegből vannak, de hogy ennyire ne foglalkozzanak az egészségével... És mindezt azért, mert "ettől nem lesz baja". Mintha az összes egészségügyi dolgozó csak mondana valamit, hogy mondjon valamit, de ők aztán tudják a tutit.


A baba most 9 hónapos, 3 álla van, annyira kövér. Az anyja lassan idegrohamokat kap, mert egyedül van otthon vele, az apja meg már a sokadik munkahelyéről rúgatta ki magát (még a próbaidőszakban), mert bár fizetnek érte ott havi 300 nettót, de a napi 8 óra munka irreálisan sok, és amt csinálnia kell, az szellemileg nem olyan kihívás, mint amit ő elképzelt, és amúgy is unalmas.


Tudom, semmi közöm hozzá, de egy babáról van szó, aki nem tehet arról, hogy ilyen gyökér szülei vannak. Nem hatósági dolgokra gondolok, az amúgy sem áll jogomban. De valami meggyőzést, hogy ezt azért mégsem kellene, vagy valami?

Az ilyesmire örök érvük, hogy még nincs gyerekem, majd meglátom milyen az. Tény, nincs gyerekem, de azért azt látni, hogy ez nem tesz jót a babának.


Vagy én aggódom túl, valóban? Hozzáértők, ti mit mondtok?


Előre is köszönöm, és elnézést a terjedelemért.


2015. márc. 9. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyámügy vagy gyermekvédelemnek szólhatsz. Védőnő nem jár hozzájuk?Ő nem tud ezekről?
2015. márc. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy nem fogsz tudni hatni rájuk. Helyedbe én a védőnőnek szólnék, mert az alkohollal itatás szerintem kiskoru veszélyeztetésének minősül. El is vehetik tőlük, ha a Gyámügy megtudja. Amit így meg is érdemelnének.
2015. márc. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem tudok róla.


Gyámügynek azért sem szeretnék szólni, mert ehhez tényleg semmi közöm. Ha a nagyszülők nem mennek, akkor meg én milyen alapon vádolom meg őket?

2015. márc. 9. 16:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha igaz, amiket leírtál, akkor gyámügy! Mi az, hogy nincs hozzá közöd? Ha "véletlenül" belehal a baba, akkor is azzal nyugtatgatod magad, hogy nincs hozzá közöd? Félre ne érts, nem bántásból írom, csak, ha tényleg kocsmázni járnak vele és alkoholt adnak neki, ott nem azzal kell foglalkozni, hogy kinek mi köze hozzá, hanem, hogy a gyámügy tegyen valamit. Ahhoz, hogy szoptat-e, vagy mennyit eteti a gyereket nincs közöd, a többi más kategória szerintem!
2015. márc. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a védőnőnek vagy a gyermekvédelmisnek bejelentést teszel (akár név nélkül) kötelesek kivizsgálni az ügyet.
2015. márc. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Most érdekel a gyerek élete vagy sem? Mert ha érdekel akkor szóljál a gyermekvédelmiseknek
2015. márc. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%

Már bocs, de a szoptatáshoz tényleg semmi közöd. Én sem fogok szoptatni, mert már az fáj, ha a párom finoman a mellemhez ér.


A többi gáz, gyámügy.

2015. márc. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért finoman a gyámüggyel! Első körben bőven elég a védőnőnek, vagy a gyermekjóléti szolgálatnak jelezni.
2015. márc. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!