Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák, megszokott az...

Kedves Anyukák, megszokott az egy 6 hónapos babánál, ha nem sír, hanem élesen sikít/visít?

Figyelt kérdés
A felső szomszédom kisfiáról van szó, akit naponta minimum kétszer visz az anyukája sétálni olyankor, mikor reggel és délután itthon vagyok. Ilyenkor a lépcsőházban kivétel nélkül minden alkalommal perceken át hallható az éktelen sikítás. Nem sír a baba, nem is hisztizik, hanem olyan éles hangon visít, mintha valaki fojtogatná vagy bántaná. Amikor a lakásban vannak, akkor szerencsére alig hallok belőle valamit, de ha fülelek, akkor sokszor ilyenkor is ki tudom venni, hogy ugyanígy visít. Félre ne értsétek a kérdést, nem akarok nekik szólni emiatt, nem azért kérdezem, mert zavar. A kérdésem puszta kíváncsiság, mert még nincs gyerekünk, de szeretnénk hamarosan mi is, és nagyon furcsának találom ezt a hangot, amit a baba kiad magából. Már azon is gondolkoztam, hogy esetleg beteg lehet, vagy ebben a korban ez a babáknál normális? Más kisbabás ismerőseimnél ezt nem vettem észre.

2015. márc. 9. 15:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Lányom másfél éves koráig sikított, visított, de nem sírt!

Azt hittem agybajt kapok, mert gondoltam a babák sírása hasonló. Hát nem! Valamelyik képes lesikítani a fejedet a helyéről. Annak ellenére, hogy nem beteg és különösebb oka sincs.

Lehet ritka, de akkor is van ilyen, én is "kifogtam". :)

De túléltük. Most már 4 éves, és semmin sem sikít. :)

2015. márc. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 5 és fél hónapos, és kb 1hónapja kezdte ő is. Próbálják a hangjukat. Barátnőmnek a fia is ugyanennyi idős, és detto.
2015. márc. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém születésétől sikított. Szegénytől nevetőgörcsöt kaptama kórházban, amikor meghallottam először. Mondjuk 6 hós korára elhagyta, akkor sírt csak, ha valami baja volt. Most 1 éves, és megint visszatért a sikítozáshoz, de most meg már akkor, ha valami nem tetszik neki ráadásul tud sírni is majdnem egyszerre a sikítással. Remélem gyorsan kinövi. Nálunk nincs betegség a háttérben :)
2015. márc. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
7%
nem normális, az éles sikítás visítás fájdalomra utal, valszeg hasfájás, de sok anya kijelenti á, az ő gyereke aztán nem hasfájós, nem ud mi tenni, gyorsan leviszi babakocsival, mert ez válik be általában, kínjában, végkierülésben elalszik.
2015. márc. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%

*soa nyának olvasnia kellene a babakommunikációról..


a babák nemzetközi nyelven sírnak, különböző effektekkel, mndegyik máshogy kezdődik


ha nyafogva indul, de abba nem maradó sírás lesz belőle, az éhség jele


ha hirtelen tör fel, és sikító, visító, az fájdalom jele


ha halk nyafogós sírás, az szeretgessenek meg kérés


stb stb

2015. márc. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze értem, hogy van babakommunikáció, amit leírnak egy könyvben, de emellett van a valóság is, ami valós tapasztalatra alapul

.

Mi nagyon sok kivizsgáláson voltunk, főleg az elején, mert én sem hittem el, hogy egy baba így tud visítani. De soha semmit nem találtak nála. Ja, és soha nem vágtam rá, hogy hasfájós. Azt épp a dokik tették mindig, hogy jaj anyuka, csak hasfájós a gyerek...én nem hagytam annyiban, és mindig továbbmentem. De nem volt semmi baja a lányomnak, szépen kinőtte azt a visító hangot.


Amúgy unokatesóm kisfia is ilyen volt. Mellettünk laktak, és ha kint volt babakocsiban, konkrétan sikított. Nem volt beteg gyerek, makk egészséges a mai napig. Bár a hangja tök vékony, soha nem hallottam "fiúsan" sírni sem.

2015. márc. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

* rosszul fogalmaztam

soha nem hagytam annyiban, hogy hasfájós, de a dokik mindig leráztak, hogy ez hasfájás és kész, majd kinövi (az egyéb vizsgálatokon viszont semmi, de semmi nem derült ki, a hasfájást sem erősítette meg egyik orvos sem)

2015. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

valahog ymég a mai századunban sem tudja senki valahogy a hasfájás oka, hogy nem tudnak még pukizni

egy egyszerű espumisan megoldaná.


de van anya, aki ha be is látja, ad neki 2 cseppet.itt olvastam.. azzal aztán sokra megy..


tudatlanság, tudatlanság.


és gyakorlat egyezik a nezetközivel amiről olvasok.

érdekes amikor babám leesett az ágyról hirtelen feltörő volt a sírása. meg a játszótéren elesett gyerekeknek is..de érdekes..

2015. márc. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem, az enyém sem volt hasfájós. Szuper nyugis, békés, alvós, evős baba volt mindig is, de ha megszólalt, az sikítás volt sokáig. Persze én pont az anyuka vagyok, aki nem olvasott túl sokat a babákról, ment lazábban is ez.
2015. márc. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
23%

és nem is a hasa miatt visított :)

csak úgy mert ő úgy sírt.

aha :)



ismerős írta nekem egyszer, hogy de jó, hogy tud beszélni már, és el tudja mondani mi baj, é sokminden utólag esett le neki, hogy pl hidegben lefagyott a gyerek lábujja és nem tudta mi baja a gyereknek addig míg nem beszélt..

meg egy rakás ilyen sztorija van


gondolom nem ő az egyetlen aki utólag már rájött mi volt a baj

2015. márc. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!