Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet kóstoltatni...

Mikortól lehet kóstoltatni csokit a babával? Milyet érdemes? Kakaót mikortól ihat, fahéjjal, vaníliáscukorral mikor lehet ízesíteni? Sok tejpépbe látom ezeket.

Figyelt kérdés
2015. márc. 10. 22:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

Attól függ. Tejterméket nem ajánlják 1 éves kor alatt. No de ha nagyon szeretnél édességet adni neki, akkor tejszelet. Én 11 hónaposan adtam neki elsőnek.

De a gyümölcsös pép is megteszi :-)! Vagy, csinálhatsz csokis piskótát stb. :-)

Tejbegrízt 13 hósan kapott, azóta is imádja!

17 hónapos :-)!

2015. márc. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

csokit kóstoltatni? hogy gondoltad, első nap 2 kocka, második nap 4 kocka, 3. nap egy tábla milka? :D

1 éves kor után kaphat kakaót ha nagyon nem issza a tejet ízesítés nélkül, de mivel koffein van benne és cukros is, nem éppen jó, főleg elalvás előtt. fahéjat ehet, cukrot minél később

2015. márc. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Cukrozatlan kakaóra gondoltam. A kóstoltatást pedig úgy, hogy néha-néha egy kis kocka. Nem ezzel akarom nyilván tömni, de biztos szeretné:). Itt is inkább étcsokira gondoltam, nem tejcsokira, vagy kekszet ha sütök és vannak benne kis csokidarabok akkor mikortól ehet belőle.
2015. márc. 10. 22:40
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Mi a fenenek gyereknek csoki? Ameddig nem elkerulhetetlen (mert mar akkora hogy magatol keri) ne adj neki edesseget, semmi szuksege ra!
2015. márc. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Enyém két évesen kapott először csokit... :)

Nem emlékszem rá, hogy így csoki formájában kapott volna.. Csokis kekszet igen, mikor már volt foga.. de csokit nem.

2015. márc. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Lanyom csak a turo rudi csokijat eszi, mas formaban nem kap, nem is fog egyelore. 20 honapos.
2015. márc. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
18%
Ameddig lehet kerüld el a csokit és társait, minek már kiskorban ilyenkre rászoktatni a gyereket. Nálunk cukor sincs semmilyen kajában, nekem az olyan mintha drogot adnék neki. Nyilván teljesen nem tudom kiszúrni, de amennyire csak lehet igen.
2015. márc. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

a cukor egyébként hasonlóan hat a szervezetre mintha alkoholt adnál neki.

Azzal egyutt mindenki eszik edesseget, ketszinuseg lenne azt kijelenteni hogy az en babam ameddig lehet, nem kap nasit. sot mikor mellette sutizek egy szeknyire, mindig eszembe jut milyen aranyosan majszolna befele a francia kremest.

na de probaljuk meg tenyleg kitolni egy kicsit a mesterseges cukrok, tej alapu edeseggek e csokoladek "bevezeteset". mindgy h etcsoki, tejcsoki vagy kakao, koffeint tartalmaz...cukrozatlan kakaoport tartalmazo piskotat mondjuk kaphat reggelire, de ha nem akarod a delutani alvast, es ezzel az egesz naapjat felboritani, tenyleg csak keveset....a turorudi, tejszelet egy csomo szart tartalmaz, persze felnottkent megesszuk, de egy baba szervzete nem egyenlo.egy felnott szervezetevel.

cukrot meg igy is ugy is rengeteget visz be eszrevetlenul (gyumolcscukor, gyumolcslevek, tejtermekek) minek fokoznad a diabeteszre valo hajlamot tovabbi cukrokkal. az ovodaban ugyis talalakozik.majd ezekkel az elelmiszerekkel a tobbi gyereknel. en addig nem adnek ilyemit. (a haz kremturo, tejbegriz gyumivel 1 ev felett, gyumolcsos keksz, kukoricapehely stb ezek rendben vannak, cukor nelkul lehetoleg)

2015. márc. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
9%
Nem emlékszem pontosan mikor kóstolt először a gyerekem csokit, de az biztos, hogy már állt, szóval 8 hónapos kora után. Csak jelzem, hogy ne lepődj meg, ha nem ízlik nekik, a gyerekek nem értékelik a kesernyés ízeket :) Kakaót is kb. ekkortájt kezdtem neki adni, azt viszont szerette (nem tettem bele sokat, és a tápszer eleve édes). Fahéjat, vaníliáscukrot 3 évesen kapott édesítésnek a kávéjába.
2015. márc. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A tejszelettel vigyázzatok! Az én fiamnak és az egyik ismerősöm fiának is kiütése lett tőle, hetekig nem múlt el. Csokit 1 évesen adtam neki elsőnek, túrórudi formájában. Kakaót akkor ivott, szintén egy évesen, amikor már kipróbált volt nálunk a tej. A kakaót nem szerette.
2015. márc. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!