Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vegyesen táplált babák/újszülö...

Vegyesen táplált babák/újszülöttek anyukái mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mikor érdemes odaadni azt a kevés lefejt tejet? (1-1,5 dl naponta) Hasfájós a babátok? Igyekszem mellre tenni gyakran, de sokszor az éhség győz, ráadásul csak bimbóvédővel megy. 2 hetes a babám, meddig próbálkoznátok a sekentéssel?
2015. márc. 12. 14:34
 1/4 Wiky93 ***** válasza:
Én mindig fejtem (mivel nem tudta kiszopizni) de próbálgattam cicin egyszer csak sikerült neki de ugyanúgy fejtem úgy jobb volt nekem. Nem értem amúgy.. Vegyesen táplált babàk...és nincs is semmi a kérdésedbe ami a vegyes tápláláshoz kötődne..
2015. márc. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wiky93 ***** válasza:

Egyébként akkor add oda amikor éhes!

Én lányom nem volt hasfájós.

2015. márc. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Próbálkozz még, nekem 6 hetes volt a babám, amikor jobban beindult a tejem.

Én éjszaka adtam mindig oda a lefejt tejet amíg ilyen pici volt, mert a tápszertől mindig megfájdult a pocakja (akkor még) és nem bírt visszaaludni.

2015. márc. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Három hónapos a babám, és természetesen ennyi idő alatt már szinte mindenkinek volt valami jó tanácsa a tejszaporításra. Egyébként a köztudatban egymással teljesen szemben álló vélemények vannak, úgyhogy én már nem hallgatok senkire, csak magamra.

Az elejétől egyetlen szabály van, amit következetesen betartok: hogy gyereket éhezni nem hagyunk.

Nekem is nagyon lassan indult be a tejem, de igazán akkor kezdett, amikor eldöntöttem, hogy holnaptól csak tápszert adok. Elengedtem a "kevés a tejem" körüli stresszt, és ez valahogy jó hatással volt rám.

Nekem nem jött be a "tedd a melledre minél gyakrabban" stratégia sem, a tejem nem lett több, a mellbimbóm viszont kisebesedett, a gyerekem meg állandóan éhes volt, mert azzal a kevéssel sosem lakott jól.

Nekem a legjobban az jött be, hogy csináljunk mindent szépen a saját ütemünkben, úgy, ahogy szerintem a legjobb.

Most ott tartunk, hogy kétszer 90 ml tápszert kap egy nap, a többi anyatej, és mindenki boldog és elégedett.

Minekutána éjszaka magasabb a prolaktin szintje általában mindenkinek, én ezt kihasználva - amúgy is későn fekszem - lefekvés előtt fejek, éjjel, hajnalban és reggel szoptatok (pár napja átalussza az éjszakát, úgyhogy az éjjel kimarad), a lefejt tejjel pótolok másnap érzés szerint, amikor üresnek érzem a mellem, akkor adom a tápszert, aztán a következő étkezésre megint lesz elég tej.

Még minimum 2-3 hétig próbálkozz, de ne görcsösen, az nem segít. Egyél, igyál sokat, tök mindegy, hogy mit (persze egészségeset), csak legyen elég mindkettőből, és azért a tejszaporító teák tudnak valamit! Ha mást nem, legalább az is folyadék!

Sok sikert, ne add fel, a szoptatás amellett, hogy egészséges, a legkényelmesebb formája az etetésnek, úgyhogy próbálkozz még egy darabig.

Drukkolok!

2015. márc. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!