Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen kell értenie...

Mennyi idősen kell értenie néhány tárgy és személy nevét?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy ha játék/lámpa/bármi gyakran megnevezett tárgy vagy apa/anya/nagymama/stb nevét mondjuk, akkor ránéz vagy metakommunikációval jelzi, hogy tudja, hogy miről van szó.


Hány hónapos kortól jelenik meg ez a készség?


2015. márc. 14. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Igy orvosilag nem tudom,de lanyom 7honaposan kezdett kuszni.Akkor ha mondtam neki menj apahoz,oda kuszott mar,labdahoz is pl,hozzam is.8honapos koratol szavakat is mondott mar es tudatosan.1evesen mindent ertett.
2015. márc. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom 8 hós de még nem érti a szavakat/személyeket. a választ én se tudom.
2015. márc. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés! Mert lehet hogy érti amit mondasz, de nem reagál/mutogat stb. Abban biztos vagyok, hogy egy éves korában a fiam már mutogatott mindenre amiről beszéltünk. Pl a szülinapi tortájánál (ami egy micimackó fej volt) kérdeztem hogy hol a maci szeme, és megmutatta. De szinte biztos, hogy a plüss állatoknál már hamarabb is mutogatta. A személyek megjegyzését tudnám kötni ahhoz amikor elkezdett kúszni (7 hónaposan). Amit ugye előttem is írtak, hogy odaküldtem valakihez és odakúszott. Aztán lehet hogy ez nem jó kiindulópont és csak blindre elindult valakihez. Fiam 10 hónaposan indult el egyedül, akkor már elég sokféleképpen ki tudta magát fejezni. Játékokat felismert, odahozta, személyekhez odament, mutogatott, így ezt a hónapot tudnám besaccolni. De gondolom ez minden babánál máshogy van.
2015. márc. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kb félévesen engem és az apját már keresett ha kérdeztük hol van apa/anya.De Micimackót, Csinilányt,(plüssök és a cumiját is tudta)
2015. márc. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!