Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől pöttyös 8 hónapos...

Mitől pöttyös 8 hónapos kisfiam arca?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8 hónapos kisfiam arcán piros pöttyök jelentek meg. Olyanok, mint a pattanások és csak az arcán vannak.

Először a Jó éjt! tápszerre tippeltem, le is álltunk vele. Aztán a kiflit gyanúsítottam meg, már azt sem kap, a pöttyök viszont ott vannak.

Egyik legújabb szokása, hogy minden falat kaja után bekapja az öklét, majd fültől-fülig, álltól-homlokig összemaszatolja magát.

Textilpelenkával szoktam megtörölni az arcát (inkább az egész fejét), amit persze nem díjaz, mindig sikít a művelet alatt. Néha nem is sikerül teljesen letakarítanom.

Elképzelhető, hogy a nyál és a kaja kombója okozza ezeket a pöttyöket?


2015. márc. 15. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet a nyáltól is, lehet ételtől is, lehet a hidegtől-széltől is. A legbiztosabbat egy orvos tudna mondani. Kisfiamnak is volt, kis száraz is volt körülötte a bőr, a doktornéni írt fel gyógyszertári krémet, 3 nap alatt elmúlt.

Szopizik esetleg?

2015. márc. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Neki is száraz körülötte a bőr. Nem szopizik.
2015. márc. 15. 18:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is szokott lenni, fogzáskor. Ilyenkor folyton turkál a szájában, cumizni is többet cumizik, nyála is jobban folyik, kiszárítja az arcát.
2015. márc. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!