Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt esetleg valaki babájának...

Volt esetleg valaki babájának ilyen vírusa? Én már megőrülök.

Figyelt kérdés
11 hónaposomnak szombat óta láza van. 37,5-38,5 között. Még mikor alacsonyabb neki, akkor is bágyadt, folyton ásítozik, nem játszik. Látszólag fájdalma nincsen, eszik, iszik. Tegnap bevittük a kórházba ügyeletre, mert 37,3-nál szinte állni sem tudott. Vérkép, vizelet teljesen rendben. Azt mondták ez egy ilyen vírus. Gyógyszer nem kell.Mégis aggaszt. Múlt héten gyógyult ki egy tüdőgyulladásból. Mit csinálhatnék, hogy jobban legyen? Most is egy órája kelt fel, 37,5 volt neki, semmit nem akart csinálni, abban az egy órában hurcoltam aztán elaludt. Teljesen kétségbe vagyok esve. Hova vigyem még? Vagy várjak? (A láz értékek már levonva vannak)
2015. márc. 16. 10:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha eszik, iszik, akkor elég megfigyelni, más teendő nincs. Ha láza lenne, vagy nem inna eleget (csökkenő étvágy lehet betegség velejárója, önmagában nem gond), akkor ismét vigyétek be az ügyeletre.


Az aluszékonyság is normális, még felnőtteknél is. Alvás közben hatékonyabb a szervezet öngyógyítása és addig is energiát spórol. Esetleg adjatok könnyebben emészthető ételeket, hogy az emésztés se vigyen el energiát most a gyógyulástól.

2015. márc. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. márc. 16. 10:39
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első teljesen jól leírta.


A fiamnak pár hónapja volt ilyen, és két napig csak aludt, akkor 11 hónapos volt. Mindig pontosan felébredt kajaidőben, jó étvággyal evett, ivott, de nem volt kedve játszani, álmos volt, és inkább letettem az ágyba és aludt tovább, többet aludt, mint egy újszülött :). Harmadik nap már egy kis náthán és köhögésen kívül már nem volt nagyobb baja, a láza is elmúlt, és ugyanúgy játszott mint máskor, és már csak egyszer aludt napközben.

2015. márc. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Igen volt ilyen az enyémnek is.3 napig volt lázas.
2015. márc. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez van, pont ma viszem le dokihoz! Pentek ota hoemelkedes es laz kozotti az allapota es nagyon bagyadt. Eszik, iszik rendesen de nem nagyon jatszik. Neha lemegy a hője, neha vissza. Kivancsi leszek mit mondanak :(
2015. márc. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Most kicsit hígabb széklete volt, nagyon gyanús nekem a foga...Sétálni vinnétek így? Most 37,5 neki levonva, 2 órával Panadol után.
2015. márc. 16. 11:11
 7/16 A kérdező kommentje:
5-ös, most olvasom. Jobbulást! Megírnád majd mit mondtak?
2015. márc. 16. 11:12
 8/16 anonim ***** válasza:
Koszi szepen! :) Persze megirom mit mondtak!
2015. márc. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szia!Ugyanez volt múlthéten 3 napig volt lázas aztán hasmenés szerű kaka az is kb 3 napig és közbe a jött a kiiütés is.3 napos láz a neve cvitamin, kalcium és próbáld kicsit hasfogósabbakkal(banán, alma, krumpli) etetni és sok tápszer/anyatej.Ne vidd sehova max aludni ki a napra(virus és baciölő hatása van) de szélcsendes helyre.Kitartás 6ik nap óta újra eleven a kislányom :)De ugyanilyen egész nap alvós volt.
2015. márc. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

detto ugyanez van a het honapos fiamnak is, a szeklete is hig, hoje max 38-ig megy fel, de bagyadt, aluszekony! Orvos szinten azt mondta, hogy vagy virus, vagy a foga miatt (meg egy sincs neki, de 2 napja rator iszonyatos zokogas es akkor ragja az egesz kezet). Gyogyszert o sem kapott. Mar teljesen megorulok, mert szerintem inkabb a foga lesz es nem tudom, hogy hogy segithetnek neki es azt se ertem, hogy mas babanak mar 2, de hallottam mar nem egy anyukatol, hogy 6-7 foga van ilyen idosen a gyerekenek, az en kisfiamnak meg miert tori ilyen nehezen es miert kinozza ennyire... :(

Jobbulast nektek!

2015. márc. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!