Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt valaki babájának asztmati...

Volt valaki babájának asztmatikus hörghurutja? Mennyi idős volt? Elmúlt nyomtalan?

Figyelt kérdés
3 hónapos babámmal már 3 hete ezzel küzdünk, majdnem 2 hétig voltunk kórházban is. Azóta sem jött teljesen rendben, egyszer visszaesett egy kicsit, de a ventolintól jobb lett. Nagyon el vagyok keseredve...Reggel befullad, mire odaérek a délutáni rendelésre már teljesen tiszta a tüdeje. Ugye nem megy át asztmába?
2015. febr. 12. 10:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Pulmonológiára jártok már, ugye? tt figyelemmel kísérik, hogy átmegy-e. Ilyen kicsiknél még úgysem adnak asztma diagnózist, de a kezelést elkezdik, hogy lehetőleg ne fulladjon be. Az én lányomnak két éves kora körül kezdődtek az asztmatikus hörghurutok, most 3,5 éves, és valószínűleg átment asztmába, bár ez nincs kijelentve, de már van állandó asztma gyógyszere is, meg persze a rohamoldó (Ventolin, Berodual).

Úgyhogy kétesélyes, kiderül. Még az enyém is kinőheti. Ha még nem történt meg, a tüdőgyógyász írhat porlasztó gépet, abba Salvus vizet kell tenni, napi pár alkalommal párszor inhaláltatni, akkor is, ha egészséges. Nekünk az sokat segít, ritkábban fullad be.

2015. febr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi is átestünk ezen. Most 4 éves, s lekopogom kb 1 éve nem volt rohama. Lehet ezen az úszás is segìtett. Amit tudsz tenni: 18-20 fokban altatod, pàrásìtasz Salvus vìzzel, fenistil csepp. Nekünk írt még a tüdőgyògyàszunk prednisolon kùpot fulladásra, keverős köptetőt, seretide spayt. Hàla égnek 2 doboz kùpot ki kellett màr dobni hiànytalaul, mert lejàrt a szav ideje. Mi itt tartunk most.
2015. febr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az a baj nálunk, hogy még pici és nem írnak köptetőt. Közben meg hallom, hogy szütyög a nyáktól, amit nem tud felköhögni. Száraz időben csökkennek a tünetek, hajnalra fokozódnak. A szoba páratartalma ma reggel 65% volt, ezt biztosan nem párásítanám tovább, mert lehet, hogy ez is sok neki. Salvus vizes inhalálálást viszont csináljuk.

Hetek óta húzódik, hullámzik. Beleértve a nátháját is, amiből az egész indult. Ez normális, hogy ilyen sokáig eltart?

Tegnap teljesen negatív volt a tüdeje délutánra, ma reggelre ismét fulladt..

2015. febr. 12. 12:23
 4/11 anonim ***** válasza:
Sinupret? Még sűrű orrszìvàs. Az én 3 hòsommal ezt csinàlom. Már javul, de 1 hete benne van.
2015. febr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne adj semmilyen köptetőt. Nekünk a patikus adott, az ügyeletes doki is jóvá hagyta és attól lett csak igazán rosszul. Kiakadt a háziorvos, hogy 2 éves kor alatt tilos adni és jól lecseszett... Az a baj, hogy feloldja neki, viszont ők még nem tudják úgy felköhögni és csak jobban befulladnak. Mi antibiotikumot kaptunk rá, azzal jobb lett +ventolin (6 hónapos)
2015. febr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

4 hete jöttünk ki belőle, 3 hétig tartott, nagyon kivoltam én is, alig kapott levegőt a fiam (5 hónapos volt), szóval teljesen megértelek!

Amit tudok ajánlani!:

Ventolin, ambroxol, C vitamin emelt adagban, hideg pàràsító gèp, amibe salvus vizet tegyetek, naponta többször forraltam fel ecetes vizet es azt is parologtattam, mert kiöli a bacikat, vírusokat, hűvös legyen a szobában, sok szellőztetés, orrszívás, tengervízes spray, nasivin spray, baby luuf Balzsam es hülyén hangzik, de vörös hagymát vágj apróra es egy tanyerral tegyél be egy kis időre a szobába, tisztítja az orrát.


Én ezt mind csináltam, mert nagyon durva lefolyású volt nálunk is sajnos de ez így együtt sokat segített, mert mèg az orvos is mondta, hogy ahhoz képest, amit a tüdeje produkált, hamar meggyógyult!


Kívánok sok erőt es mihamarabbi gyógyulást!

2015. febr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, egyet meg elfelejtettem! Szoval a kicsim mar cumisuvegbol eszik es tettunk ra nagyobb lyuku cumit, hogy amikor evett, ne kellhen erolkodnie, igy probaltuk segiteni a tudejenek, mert eleg megterhelo volt neki maga a legzes (majd 3x annyi levegobevetel es kifujas volt egy perc alatt, mint normal allapotban)
2015. febr. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nálunk is gond volt az evéssel, váltottam ezért 3-as cumira. A kórházban kapott szteroidot és ventolint, ezen kívül mást nem, így ambroxolt sem engedélyeztek, mert még jobban fulladhat tőle. Most úgy néz ki, hogy reggelenként jobban fullad az éjjeli alvás után, délutánra kitisztul. Nagyon régóta taknyos is, nem tudom meddig tart még...:(
2015. febr. 13. 12:18
 9/11 A kérdező kommentje:
Kint altatom most a napos időben. Remélem jobb lesz.. Nálatok utolsó a köptetőtöl nem lett baja?
2015. febr. 13. 12:20
 10/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, én is Ambroxolt adtam neki az i...dióta patikus tanácsára és attól lett rosszabb neki.
2015. febr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!