Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek milyen a napirendje a...

Kinek milyen a napirendje a fél éves babájának? Mennyi időre tudja lekötni az önálló játék?

Figyelt kérdés
Főként arra lennék kíváncsi, hogy hányszor alszik egy nap és mennyit, valamint hogy telnek az éjszakák. Emellett a már hozzátáplált babáknak milyen az étrendje, hányszor és mit eszik (szopi mellett). Lehet, hogy én rontottam el, mert az első három hónapban kegyetlen hasfájós volt a pici, de most alig akar önállóan játszani. Sajnos nagyon nehezen, vagy csal alig tudom elvégezni a házimunkát mellette. Ti hogy oldjátok meg?

2015. febr. 3. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem csak 5 hónapos, de a játszószőnyeget meg az elektromos hintát (bár az csak 9kg-ig jó,lehet már nem érdemes venni). ő még mindig hasfájós,de ha épp nem fáj neki,nagyon jól elvan rajta,raktam rá plussz csilingelő játékokat is, vagy azokat kapkodja,vagy forgolódik. esetleg ha nincs,tegyél a járókára oldalt játékokat,hátha nyúlkálna értük,kicsit lekötné. a napirendje. 6kor keltem, szopizik, utána még visszaalszik,9-10-ig evés, séta, aztán játszószőnyeg, utána akkor etetem amikor kéri,szóval nekünk a reggel meg az este szervezett.a babakocsizáson kívűl napközbe 1x alszik fél órát .este 8kor fürdés, evés, 9 negyed 10fele alszik. nincs olyan játék amit úgy veszel észre,hogy tetszik neki? vagy ha a szőnyeget magad mellé teszed a konyhába? én is viszem ahol vagyok,nem szeret egyedül lenni.
2015. febr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

általában napi 2-3 óra jut részletekben a házimunkára, de nem amíg alszik, mert kicsi a lakás, olyankor nem lehet mozogni, hanem a pihenőszékben van el, nézi amit csinálok meg játszik benne.

7.00-kor kelünk (ha csak nem ő kelt minket 6 körül).

utána szopi, játék, 15 perc kint a teraszon, majd 9.30-kor 10 óraizik 100 ml gyümölcsöt kekszel és utána még szopizik. 10.00-10.45ig alszik. utána vagy sétálunk délig vagy játszunk. 12.30-kor eszik 150 ml zöldségpürét, ekkor ebédelek én is. utána sétálunk, a baba kocsiba alszik kb 30 percet...ha hazajöttünk, szabadfoglalkozás, házimunka ilyesmi. 15.00-kor ha fáradt, még alszik 30 percet...tehát naponta kb 3*30 percet alszik napközben.

16.00 szopizik, 18.30-kor kap egy nagy adag sinlacot, 150 ml körül, 20.30 fürdés, szopi, alvás...kzöte szabadfoglalkozás.


Egyébként vinni kell helységről helységre...egyedül egy szobába ő se marad meg.

2015. febr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok..azt kihagytam hogy éjjel 4-5ször kel :] kitudja miért
2015. febr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Leírnám milyen a mi napirendünk, hátha tudtok segíteni, mit ronthatok el nála.. :) Reggel általában 7-fél nyolc körül ébred (előtte hat körül szopizik) akkor kicsit "lustálkodik" az ágyában, adok neki egy játékot. Addig én megreggelizem, elpakolok a lakásban. Ez nagyjából fél óra, de addigra már türelmetlen, tisztába teszem és átöltöztetem. 9kor újra szopi, addig hol eljátszik a járókájában, hol ücsörög a pihenőszékében, hol az ölemben van. 9es szopi után még egy kis játék jön, és 1/2 10 és 10 között elalszik vagy egy órára. 11körül kapja a főzeléket, utána megint egy kis szabadfoglalkozás, rendszerint próbálok rendet rakni a konyhában, és én is megebédelek. 1körül szopizik újra, és utána megyünk sétálni. Akkor még szintén alszik egy órácskát a friss levegőn. Ha hazaérünk kapja a gyümit keksszel, nagyjából 1/2 3 és 3 között. Fél öt körül újra szopik és rendszerint ilyenkor is alszik még egy keveset. (fél 6 6ig) 7kor kapja a sinlacot egy kis kanál gyümivel, 8után fürcsi, szopi és nagyjából 9körül alvás. Éjszaka átlag 2x kel enni, egyszer úgy 1óra körül és egyszer 6 körül. Na most ez ugye nem mindig sikerül így.... :) Ma pl. délelőtt egyszerűen nem tudtam elaltatni, így fél 11 volt mire ágyba dugtam.. tolódik minden. És egyáltalán nem akart önállóan játszani, csak az ölemben volt el úgy ahogy. Persze, veszettül fogzik, jönnek a felső metszőfogak, de attól tartok valamit talán én sem jól csinálok... ?
2015. febr. 4. 10:59
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem nincs rossz napirend, mindkettőtők igényeitől függ mi válik be nektek. a fogzás pedig nehezíti az alvást, lehet azért kel, meg alszik nehezen csak.
2015. febr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
semmi baj nincs a napirenddel csak épp ahogy.veled is előfordul hogy ezt vagy azt adott pillanatban nincs kedved csinalni kesobbre halasztod, tole se.varhato hogy mindig ugyanakkor almosodjon percre pontosan...nekunk is hetente valtoznak.az alvasi idopontok.
2015. febr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!