Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás-kemény széklet....

Hozzátáplálás-kemény széklet. Mi okozza? Nagy a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


5 hós tápis kislányomnál nemrég kezdtük a hozzátáplálást. Nem akarok semmit siettetni, még csak gyümölcs pépeket kap de abból se olyan sokat. Eddig nem igazán volt baj. Napi 2-3 széklet-e is volt, mondjuk mind a 3 más volt. Sárgás zöldes darabos, sötétebb zöld stb. Akkor ez aggasztott de az orvos azt mondta ez normális. Ma azonban csak sima alma pépet kapott és kétszer is nagyon erőlködött. Egyszer keményet kakilt de egy borsószem méretűt, másodszorra szintén keményet de nagyobbat. Nem sírt, nem volt nyűgös csak ezt észrevettem és aggódom. Milyen gyümölcsöt ne adjak neki ami ilyet okozhat? Ez székrekedés?


2015. márc. 17. 21:12
 1/7 anonim ***** válasza:

székletfogók

alma

banán

sárgarépa


székletlazító

őszibarack

paradicsom,

talán a körte


de google

2015. márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
sütőtök is lazítja
2015. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen az alma hasfogó. Az én fiamnak is szorulása volt tőle. Adj neki barackot attól nem kéne. Ki kell tapasztalni h mi fogja a székletét. Minden baba más.
2015. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2015. márc. 17. 21:25
 5/7 anonim ***** válasza:
az én fiamnak is keményebb a széklete, de meg sem látszik rajta hogy erőlködik. az alma, krumpli, répa...ez mind székletfogó...adj neki barackot. hogy ha ezt bevezetted akkor tudod a hasfogókat is ezzel bevezetni és akkor "egyensúlyba" kerül a székletre hatással levés. pl a fiamnak szoktam adni répa-krumpli-alma ebédre akkor uzsira kap sütötököt, vagy meggyet, barackot, gabonapépet mert ugye ezek rostosak és akkor másnap nincs nagy baja :)
2015. márc. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2015. márc. 17. 21:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Elvileg nincs gond az almával ha megpárolod, nem tudom te hogy szoktad adni. Én megfőztem anno és tápszerrel, rizspéppel mikor mivel sűrítettem, hogy krémesebb legyen.
2015. márc. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!